Oliveira uważa, że Gaethje wie, iż „wpakował się w tarapaty”

„Pytam ekspertów: kiedy widzieliście Poiriera desperacko patrzącego na zegar?” – Oliveira uważa, że Gaethje wie, iż „wpakował się w tarapaty”

Gdy kilka tygodni temu Charles Oliveira w walce wieczoru gali UFC 269 w Las Vegas po raz pierwszy obronił tytuł mistrzowski wagi lekkiej, poddając w trzeciej rundzie zawodów faworyzowanego Dustina Poiriera, roszczący sobie prawo do kolejnego titleshota Justin Gaethje miał okazję zamienić kilka słów ze zwycięzcą.

Amerykanin nie oszczędził mu wówczas komplementów. Powiedział, że był pod wrażeniem jego występu, podkreślając, że w pełni zasługuje na tytuł mistrzowski. Stało to oczywiście w kontraście z jego poprzednimi wypowiedziami, w których nie odbierał co prawda Do Bronxowi szans na pokonaniu Diamentu, ale chętnie przypominał dawne walki, w których Brazylijczyk wielką wolą walki nie grzeszył, konstatując, że może być to czynnik, który przesądzi o zwycięstwie Luizjańczyka.

Jak się okazuje, mistrz nie tylko potraktował te słowa Gaethje jako hipokryzję, ale też jako wyraz jego… strachu! A w zasadzie uświadomienia sobie, że czeka go srogie lanie.

– Wie, w jakie problemy się wpakował – powiedział Oliveira w rozmowie z Super Lutas o Gaethje. – Taka jest prawda. Największe umiejętności w kategorii lekkiej posiada gość, który nazywa się Charles Oliveira. Gość jest problemem

– Jestem problemem dla tej dywizji. Walczę w stójce, robię zapasy i jiu-jitsu. Jeśli goście z zapasów są mocni, to przenoszą walkę tam, gdzie jestem najlepszy. Z uderzaczami wymieniam się ciosami w stójce i ich obalam. Albo nawet oni przenoszą walkę na dół.

– Jestem więc problemem dla dywizji. I to dużym problemem.

Na poparcie swoich tez mogący pochwalić się teraz fantastyczną serią dziesięciu zwycięstw 32-latek przywołał ostatnią walkę z Dustinem Poirierem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dzieje Kung fu

Sztuki walki to jeden z najbardziej spopularyzowanych elementów kultury Azji. Kung fu wywodzące się w Chin jest jednym z najstarszych oraz najbardziej znanych elementów tego

Czytaj więcej »

Dzieciaki w MMA

Siedzenie przed telewizorem lub komputerem 8h dziennie , niezdrowe jedzenie i brak aktywności fizycznej – niestety jest to obrazek z życia codziennego w 80% domach

Czytaj więcej »