Ofiara postrzelenia przez byłego mistrza wagi ciężkiej UFC Caina Velasqueza  zabiera głos .

Przypominamy, że Cain Velasquez przebywa obecnie w areszcie, gdzie jest postawiony mu m.in. zarzut usiłowania zabójstwa.
 
Celem Velasqueza był Harry Goularte, który miał wielokrotnie molestować seksualnie jego córkę. Velasquez próbował dokonać samosądu i strzelał do samochodu, w którym znajdował się domniemany pedofil, ale zamiast Goularte, kule wystrzelone przez Amerykanina trafiły kierowcę samochodu, w którym Goularte się znajdował – Paula Bendera.
 
 Właśnie kierowca – Paul Bender przestawił swoje zeznania w tej sprawie. Oto, co powiedział przed Sądem kierowca samochodu, do którego strzelał Cain Velasquez:
 
“Cain Velasquez śledził nas, potem zaczął do nas strzelać. Uciekaliśmy, a on gonił nas z prędkością ponad stu mil na godzinę. Kiedy zatrzymaliśmy się w pobliżu szkoły, Cain Velasquez ponownie do nas strzelał. Trafił mnie w tętnicę ramienną i uszkodził nerw w ręce. Od tamtej pory nie mam czucia w trzech palcach w ręce i nie mogę pracować, bo mam wstrzymane prawo jazdy. Bez możliwości pełnego używania ręki nie mogę prowadzić auta, a nie wiadomo czy ten uszczerbek na zdrowiu jest trwały.
 
Cain Velasquez nie ma szacunku do ludzkiego życia. Mógł zabić ludzi obok, mogły ucierpieć niewinne dzieci. Nie dba on o obowiązujące prawo i nie ma szacunku do wymiarów sprawiedliwości w tym kraju. Myślę, że jeśli zostanie zwolniony, to będzie chciał dokończyć to, co już zaczął. Boję się o życie swoje i życie mojej rodziny.
 
Żadna kwota kaucji ani minitor GPS nie powstrzyma Caina Velasqueza. Z uwagi na moją rodzinę i ochronę społeczności przed Cainem Velasquezem proszę o odrzucenie jego prośby o zwolnienie za kaucją.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.