Suspensory MMA czyli ochraniacze krocza to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego zawodnika, trenującego sztuki walki do których zaliczane jest między innymi MMA. Stanowią one nieocenioną ochronę genitaliów, które zaliczane są do części ciała szczególnie narażonych na najboleśniejsze kontuzje powstające w przypadku uprawiania sportów typu full- kontakt.

Mimo tego, że kopnięcia w krocze nie stanowi bezpośredniego celu ataku w trakcie treningów, jak i zawodów, to niemniej jednak może dojść do sytuacji, kiedy omyłkowo zawodnik zostanie tam uderzony, a jak wiadomo wiąże się to dla niego z bardzo bolesnymi konsekwencjami. Ochraniacze krocza do mma powinny być także stosowane w przypadku dziecięcych treningów.

Czym charakteryzują się ochraniacze na krocze do MMA? Ochraniacze mma na krocze są wykonywane z mocnego plastiku, a ich wewnętrzne ściany pokryte są solidną warstwą kauczuku, dzięki czemu idealnie amortyzują zadany w genitalia cios. Dla osób szczególnie dbających o tego typu ochronę świetnie sprawdzą się metalowe ochraniacze, które stanowią stuprocentowe zabezpieczenie przed wszelkiego rodzaju kontuzjami krocza. W związku z powyższym ochraniacze krocza dedykowane MMA to idealny sposób na to, aby: ochronić miejsca narażone na najbardziej bolesne kontuzjezapewnić komfort i wygodę podczas treningów oraz zawodówwykonać dokładny trening bez obawy o bolesne incydenty.

Ochraniacze krocza chronią przed przykrymi konsekwencjami uderzenia oraz kopnięcia. Wykorzystywany jest w większości sportów walki. W Krav Madze kopnięcie w krocze to jedna z istotnych technik, jaka stosowana jest w tej sztuce walki. W przypadku boksu czy MMA nie jest to technika dozwolona, jednak bardzo często zdarzają się przypadkowe kopnięcia czy uderzenia w miejsce intymne. Ochraniacze krocza stosowane są m.in. w boksie, MMA, Muay tai, Krav Mage a także sportach parterowych, jak grappling czy brazylijskie jiu jitsu.Istnieje kilka rodzajów ochraniaczy krocza, które przeznaczone są do poszczególnych sportów walki. W kick boxingu, gdzie są one obligatoryjne, wykorzystuje się ochraniacze wykonane z plastiku i całkowicie osłaniać krocze. Trenując boks, wybierz ochraniacz ze skóry syntetycznej bądź naturalnej. Dobrze sprawdzą się też suspensory z bawełny z plastikową miską ochronną. Ochraniacze krocza z materiału skóropodobnego z amortyzującą piankową warstwą są charakterystyczne dla taekwondo i karate.

Suspensory na krocze można nosić pod spodniami ? szorty kompresyjne i paski jockstrap lub na szortach, które popularne są szczególnie w boksie. Te, które zakładamy pod szorty, są bardziej uniwersalne, jednocześnie jednak bardziej ciasne. A Ty jaki sport trenujesz? W naszym sklepie znajdziesz ochraniacze krocza do sportów walki przystosowane do ich specyfiki.