Nowe Delhi zostało gospodarzem mistrzostw świata kobiet w roku 2023 – podała Światowa Federacja Bokserska (IBA). Indie po raz trzeci w historii zorganizują imprezę tej rangi.

Umowa z miastem gospodarzem została podpisana przez prezydenta IBA Umara Kremlewa i prezesa Federacji Bokserskiej Indii (BFI) Ajaya Singha. „Indie bardzo pasjonują się boksem, a zorganizowanie tutaj mistrzostw świata będzie doskonałą okazją do zainspirowania wielu kobiet do zainteresowania się tym sportem i wzrostu popularyzacji dyscypliny bardziej niż kiedykolwiek. Jestem pewien, że kraj ten zorganizuje wydarzenie, które zostanie na długo zapamiętane” – powiedział Kremlew. Stolica Indii po raz trzeci będzie gospodarzem MŚ w boksie kobiet. Poprzednie imprezy odbyły się w latach 2006 i 2018.

W 2017 roku stan Guwahati zorganizował młodzieżowych MŚ kobiet w tej dyscyplinie. 

-,,Zorganizowanie trzech głównych mistrzostw w ciągu siedmiu lat pokazuje wysiłki włożone w budowę infrastruktury i możliwości Indii. Jest to również odzwierciedlenie zaufania jakim, jako federacja, cieszymy się na arenie międzynarodowej” – zauważył prezes Singha. Nowe Delhi liczy ponad 32 miliony mieszkańców i jest drugą po Bombaju największą metropolią w Indiach