NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE

„Mogę go rozje*ać!” Nowy mistrz UFC, Jamahal Hill, gotowy na Alexa Pereirę

Jamahal Hill jest otwarty na pojedynek z Alexem Pereirą, który wyraźnie mierzył wzrokiem nowego mistrza kategorii półciężkiej po tym jak ten pokonał jego przyjaciela i trenera, Glovera Teixeirę.Hill został nowym mistrzem dywizji do 93 kilogramów UFC, kiedy to pokonał na UFC 283 w miniony weekend w Rio de Janeiro Glovera Teixeirę przez decyzję sędziowską. Hill zdecydowanie pokonał rywala nie dając mu szans w stójce. Po walce pojawiły się głosy o potencjalnej walce nowego mistrza z podopiecznym i przyjacielem Teixeiry, mistrzem kategorii średniej UFC, Alexem Pereirą, który wszedł do klatki po ich pojedynku. W rozmowie z Middle Easy „Sweet Dreams” wypowiedział się na temat takiego potencjalnego starcia.

-,,Mówią mi, że Alex może przejść do kategorii półciężkiej. Zapraszam chłopaczku! Będę gotowy na każdy termin. Tak, mogę wyjść tam i go rozje*ać. Zapraszam, jestem gotowy. Oglądałem twoją walkę na UFC 281 w Nowym Jorku. Szanuję Izzy’ego, ale ciężko znokautuję Pereirę.”

Prawdopodobnie Pereira w następnej walce zmierzy się drugi raz w klatce MMA z Israelem Adesanyą. Jeśli „The Last Stylebender” nie będzie chciał takiego rewanżu, wtedy rywalem nowego mistrza może być Robert Whittaker. Jeśli chodzi o Hilla, jego pierwsza obrona może być przeciwko byłemu mistrzowi kategorii półciężkiej, Jiriemu Prochazce, który przez kontuzję barku zwakował tytuł. Nie wiadomo jednak kiedy Czech będzie gotowy na powrót do oktagonu UFC. Innymi czołowymi półciężkimi są m.in. Magomed Ankalaev czy Jan Błachowicz.