Mistrz Babilon MMA i FEN w wadze piórkowej odmówił UFC.

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.4.1″][et_pb_row _builder_version=”4.4.1″][et_pb_column _builder_version=”4.4.1″ type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”4.4.1″ hover_enabled=”0″]Daniel Rutkowski mógł zostać kolejnym Polakiem, który trafił do UFC. Mistrz Babilon MMA i FEN w wadze piórkowej odmówił jednak największej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie. Dlaczego? O tym odpowiedział w magazynie Oktagon Live.

– Bardzo dużo się dzieje, tylko o tym nie mówię, bo 20 sierpnia mam swoje wesele. Do tego momentu ja mam zaplanowane swoje walki i do tego momentu wybiegam – powiedział „Rutek”.

Zawodnik z Radomia jest uważany obecnie za najlepszego w kategorii piórkowej w Polsce. W 2019 roku zdobył pasy dwóch cenionych organizacji w Polsce – Babilon MMA i Fight Exclusive Night.
Daniel Rutkowski jest niepokonany od ponad pięciu lat. Utytułowany zapaśnik wygrał 12 pojedynków z rzędu. 32-latek znalazł się też na celowniku UFC.

– Rozmawiam ze wszystkimi organizacjami. Było nawet UFC, ale chcieli mnie na maj, żebym był w gotowości. Od razu odmówiłem. Nie chcę robić czegoś, jak nie będę w 100 procentach przygotowany i skupiony – wyznał.

Rutkowski poza MMA startuje również w boksie zawodowym. Kolejny pojedynek stoczy 9 kwietnia na gali Babilon Boxing Show w Warszawie.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Jak szkolono wojowników ninja?

Między XV a XVII wiekiem japońscy shinobi (w wolnym tłumaczeniu: „złodzieje”) zajmowali się sztuką kamuflażu, sabotażem oraz skrytobójstwem. Mieszkali w górskich osadach, gdzie mogli ćwiczyć potajemnie. Według Stephena

Czytaj więcej »