W głównym turnieju UFC 252 odbędzie się jedna z najbardziej oczekiwanych trylogii w historii MMA. Stipe Miocic, który jest rekordzistą UFC w obronie tytułu w wadze ciężkiej z rzędu, w sobotę zmierzy się z byłym dwudziestym mistrzem Danielem Cormierem. Cormier wygrał swoje pierwsze spotkanie i pas wagi ciężkiej w 2018 roku, a Miocic wyrównał wynik i odzyskał tytuł w roku następnym. W turnieju wschodząca gwiazda Sean O’Malley będzie chciał utrzymać rekordowy wynik wygranych 13-0, kiedy spotka w octagonie Marlona Verę.
Prezes UFC, Dana White, powiedział, że zwycięzca sobotniego turnieju – Stipe Miocic kontra Daniel Cormier – będzie największym zawodnikiem w historii wagi ciężkiej. A obaj zawodnicy zgadzają się z promotorem.
Nikt nie powiedziałby , że którykolwiek z tych wojowników nie jest świetny i nie zasługuje na ten tytuł!. Trzy obrony tytuły w wadze ciężkiej Miocica są najbardziej spektakularne w historii UFC, a Cormier jest jednym z zaledwie dwóch zawodników UFC, który jednocześnie zdobyli tytuły w różnych kategoriach wagowych- stwierdził Dana White !