Mike Tyson – kokainista.

utworzone przez | Lis 2, 2020 | Boks | 0 komentarzy

W czasie swojej kariery nie był aniołkiem. Wychodził na ring pod wpływem narkotyków, notorycznie oszukiwał podczas kontroli antydopingowych. Swoje mroczne tajemnice legendarny były mistrz wagi ciężkiej Mike Tyson ujawnił na łamach autobiografii .
Można w niej przeczytać o ubóstwie, wielkich zarobkach, zmarnowanych szansach, śmierci jego czteroletniej córeczki oraz pobycie Tysona w więzieniu. Fragmenty lektury szokują. Dowiadujemy się z niej, że były bokserski mistrz świata wagi ciężkiej po raz pierwszy sięgnął po kokainę w wieku 11 lat, a alkohol podano mu, gdy był jeszcze małym dzieckiem. Wczesne eksperymenty z używkami miały wpływ na jego późniejsze problemy, nie tylko w ringu. Z uzależnieniem od używek Tyson zmagał się niemal przez całą karierę. “Byłem kompletnym kokainistą” – pisze bokser, który zapewnia, że dziś jest już “czysty”. Kokainowe konferencje Na haju boksował podczas kilku swoich najważniejszych walk, między innymi w przegranym pojedynku z Dannym Williamsem w 2004 roku, gdy po narkotyki sięgnął tuż przed wejściem między liny .
Również efektem działania kokainy były burdy, które wywołał podczas konferencji prasowej przed walką z Lennoksem Lewisem w 2002 roku. “Zwariowałem. Myślałem tylko o tym, aby uderzyć tego skur… ” – ujawnia Tyson. Wpadł z Gołotą W “Niekwestionowanej prawdzie” były czempion opisuje również swój sposób na skuteczne obejście kontroli antydopingowych. Pięściarz wielokrotnie oddawał do badań “czysty” mocz jednego z członków swojej ekipy. Ale raz się nie udało. Wpadł w 2000 roku po walce z Andrzejem Gołotą. Polak uciekł z ringu już na początku walki, przez co stał się obiektem kpin nie tylko w USA. Później walkę unieważniono, bo badania wykryły w organizmie Tysona ślady marihuany. Bokser musiał zapłacić za to 200 tys. dolarów. Pojedynek uznano za nieodbyty. 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

zaprojektował godweb.pl

Share This