To była mistrzyni organizacji Strikeforce oraz Ultimate Fighting Championship w wadze koguciej.
W 2007 roku postanowiła zadebiutować w mieszanych sztukach walki dochodząc do półfinału turnieju BodogFIGHT (wcześniej stoczyła 3 walki w amatorskim MMA, bilans 2-1). Kolejne lata to pojedynki na lokalnych galach w których Miesha wygrywała przed czasem zdobywając m.in. tytuł Freestyle Cage Fighting w 2009 roku oraz sukcesywnie broniąc go rok później.

W 2010 roku związała się długoterminowo z drugą co do wielkości organizacją MMA w USA – Strikeforce (wcześniej, jednorazowo walczyła w Strikeforce w 2009 roku przegrywając z Kanadyjką Sarą Kaufman). W tym samym roku 26 marca stoczyła wygrany pojedynek z Zoilą Frausto Gurgel poddając ją dźwignią prostą na łokieć. 13 sierpnia 2010 roku wzięła udział w turnieju mającym wyłonić pretendentkę do pasa mistrzowskiego Strikeforce w wadze koguciej (do 61 kg) będącym w posiadaniu Holenderki Marloes Coenen. Tate wygrała turniej pokonując obie rywalki na punkty. Pojedynek o mistrzostwo odbył się 30 lipca 2011 roku który Tate ostatecznie wygrała poddając Holenderkę duszeniem trójkątnym rękoma w 4. rundzie. 3 marca 2012 roku Tate zmierzyła się w Columbus z pretendentką do tytułu Rondą Rousey. Rousey odebrała jej tytuł wygrywając przez kolejne z rzędu poddanie za pomocą dźwigni na staw łokciowy (Tate zwlekała z odklepaniem i w konsekwencji doznała kontuzji ręki). Następnie Tate zawalczyła z Julią Kedzie, którą pokonała przez poddanie w 4 rundzie. Po zakończeniu działalności Strikeforce przeszła do organizacji Ultimate Fighting Championship, podpisując kontrakt na walkę z Cat Zingano z którą przegrała przez TKO. Od porażki z Zingano wygrała cztery pojedynki w UFC (m.in. z Sarą McMann) i jeden przegrała (w rewanżu z Rousey).

5 marca 2016 na UFC 196 poddała obrończynię tytułu Holly Holm w 5. rundzie mistrzowskiego starcia duszeniem zza pleców, zdobywając tym samym pas mistrzyni UFC w wadze koguciej. Tytuł straciła w pierwszej obronie, 9 lipca 2016 (UFC 200), na rzecz Brazylijki Amandy Nunes już w pierwszej rundzie przez poddanie (duszenie zza pleców).

12 listopada 2016 roku na gali UFC 205 w Nowym Jorku, po przegranej na punkty walce z Raquel Pennington, ogłosiła zakończenie kariery