Michel Pereira jest chętny na walkę ze Stephenem Thompsonem, który niedawno zapowiedział, że chciałby zmierzyć się z Brazylijczykiem.Stephen Thompson nie chce ponownie mierzyć się z zawodnikiem dobrze czującym się w walce na macie. Amerykanin liczy na bój ze stójkowiczem, z którym mógłby zmierzyć się w swojej ulubionej płaszczyźnie walki. W wywiadzie dla serwisu BJPenn.com Thompson wskazał potencjalnego rywala.

-,,Spoglądam na Michela Pereirę. Myślę, że starcie z nim byłoby świetną walką. On zdecydowanie lubi iść na wymiany. Chyba wyzywał mnie też do walki za pośrednictwem mediów społecznościowych, więc myślę, że dla niego to byłoby też dobre zestawienie”.

Brazylijczyk potwierdził chęć walki z Thompsonem pisząc:

-,,Ja chcę tej walki i on jej chce. Nie wiem czemu nie dochodzi do naszego pojedynku?

Thompson ma na swoim koncie 18 walk w UFC. W swojej karierze mierzył się z m.in. Anthonym Pettisem czy Jorge Masvidalem. Osiem z 16 wygranych w karierze „Wonderboy” zdobywał przed czasem. W ostatnich dwóch bojach przegrał z Gilbertem Burnsem i Belalem Muhammadem.Michel Pereira jest na fali pięciu wygranych z rzędu. W ostatnim pojedynku pokonał na punkty Santiago Ponzinibbio, a wcześniej wygrał z Andre Fialho.