Michaił Alojan (7-1, 1 KO)stoczy ostatnią, pożegnalną walkę

Michaił Alojan (7-1, 1 KO) – dwukrotny mistrz świata i dwukrotny medalista olimpijski, stoczy ostatnią, pożegnalną walkę.

 
Rosjanin podczas igrzysk w Londynie stanął na najniższym stopniu podium wagi muszej, a cztery lata później w Rio przegrał dopiero w finale, zdobywając olimpijskie srebro. W Mistrzostwach Świata najpierw sięgnął po brąz (2009), ale w 2011 i 2013 roku był już najlepszy na świecie. W kolekcji ma również złoto Mistrzostw Europy (2010).
W gronie zawodowców zadebiutował w maju 2017 roku i już w piątej walce (!) zaatakował mistrza świata wagi koguciej federacji WBO. Zolani Tete pokonał go nieznacznie na punkty (111:114, 111:114 i 110:115). Między grudniem 2019 a lipcem 2021 stoczył trzy walki, wszystkie wygrał, lecz teraz postanowił zawiesić rękawice na kołku. Najpierw jednak chce pożegnać się z kibicami jeszcze jednym startem.
 
Alojan po raz ostatni wyjdzie do ringu 20 lutego podczas gali w Moskwie. Nie potwierdzono nazwiska rywala, choć poważnym kandydatem do takiego starcia jest podobno Jose Soto (15-1, 6 KO) z Kolumbii.

Dawna odsiadka Pudziana

Wyrok dotyczył bójki, w jaką Pudzianowski wdał się z ochroniarzem jednej z dyskotek. Przeciwnik Pudziana oskarżył go wtedy również o kradzież. Pudzian wspomina! -„W mojej

Czytaj więcej »

Uniki rotacyjne w boksie

Najlepszym porównaniem wykonania rotacji będzie przyrównanie jej do litery „U” Polega ona na ugięciu kolan i pochyleniu się podczas przejścia pod ciosem przeciwnika, w trakcie

Czytaj więcej »