Mateusz Gamrot (17-1, 1 NC) przegrał niejednogłośną decyzją sędziów z Guramem Kutateladze (12-2)

utworzone przez | Paź 19, 2020 | MMA | 0 komentarzy

Mateusz Gamrot (17-1, 1 NC) przegrał niejednogłośną decyzją sędziów z Guramem Kutateladze (12-2) na gali UFC Fight Night 180 w Abu Zabi. Gruzin sprawił sporą niespodziankę, a Polak doznał pierwszej porażki w zawodowym MMA.
1. runda. Polak od pierwszych sekund wywierał presję na rywalu, spychając rywala pod siatkę oktagonu. Po minucie Gamrot udanie sprowadził Kutateladze do parteru. Ku zaskoczeniu to jednak Gruzin spróbował poddać Polaka dźwignią na nogę, ale bez powodzenia. Walka wróciła do stójki. Reprezentant Czerwonego Smoka Poznań szachował rywala zmianą pozycji, dobrze pracował ciosami prostymi, ale przeciwnik odpowiadał mocnymi kopnięciami na korpus.

W przerwie porad Gamrotowi udzielał Borys Mańkowski. Na początku 2. rundy Gruzin mocno trafił Polaka. Kutateladze z biegiem pojedynku czuł się coraz pewniej. Podwójny mistrz KSW ponownie poszedł po obalenie, ale tym razem przeciwnik nie dał się przewrócić. Chwilę później “Gamer” ponowił akcję, jednak “Gruziński Wiking” błyskawicznie wstał. Dopiero trzecia próba okazała się skuteczna. Gamrot na 90 sekund przed końcem drugiej odsłony walki miał rywala w parterze, ale Kutateladze kolejny raz wydostał się z tarapatów.
Na początku 3. rundy “Gamer” był agresywniejszy. Gruzin ponownie świetnie bronił kolejnych prób obaleń podwójnego mistrza KSW. Wreszcie się udało. Na trzy minuty przed końcem walki Polak zaciągnął rywala do parteru. Przewaga siły fizycznej była jednak po stronie Kutateladze i walka znów wróciła do stójki. W niej więcej ciosów wyprowadzał Gamrot, który w samej końcówce wywrócił przeciwnika. Po końcowym gongu zawodnicy nerwowo oczekiwali na werdykt.

Niejednogłośną decyzją sędziów (29-28, 28-29, 28-29) pojedynek zwyciężył Guram Kutateladze, sprawiając w Abu Zabi olbrzymią niespodziankę. “Gamer” doznał pierwszej porażki w zawodowej karierze.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

zaprojektował godweb.pl

Share This