Mark Dacascos – hawajski fighter !

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.4.1″][et_pb_row _builder_version=”4.4.1″][et_pb_column _builder_version=”4.4.1″ type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”4.4.1″ hover_enabled=”0″]Przyszedł na świat w Honolulu, na Hawajach. Kiedy miał 6 lat przyjechał z rodzicami do Denver. Tam jego ojciec otworzył szkołę kung-fu. Dacascos od dziecka uczył się walk Wschodu, startując w zawodach w kategorii dziecięcej już jako 7-latek.
W żyłach Dacascosa płynie egzotyczna mieszanka krwi japońskiej, chińskiej, filipińskiej, hiszpańskiej i irlandzkiej. Jego rodzice byli mistrzami sztuk walki o światowej sławie, uczyli w szkołach na całym świecie.
W wieku 10 lat wraz z rodzicami wyjechał do Hamburga, ale kolejne 8 lat spędził na Tajwanie poznając tajniki innych stylów kung-fu, a także język chińskich mandarynów. W tym okresie brał też udział w różnych zawodach i pokazach walk w Europie Zachodniej. W wieku 18 lat zdobył tytuł mistrza Europy.
Do Stanów powrócił jako osiemnastolatek. Od dziewiętnastego roku życia grywa w ekranie. Popularność przyniosły mu filmy akcji przeznaczone w większości na rynek video ! Nie ogranicza się jednak tylko do grania „kopanych” ról. Ma też na swoim koncie kilka poważniejszych występów, jak chociażby postać buntownika Jesse w „Boogie Boy” czy Mani w „Braterstwie wilków” . Nawiększym, jak dotąd jego osiągnięciem jest główna rola w serialu „Kruk” . Wcielił się tutaj w Erica Dravena, bohatera wykreowanego na dużym ekranie przez Brandona Lee.
Aktor zagrał w filmie Stanley’a Tonga „China Strike Force”, w którym wystąpili także raper Coolio, a także w The Perfect Husband Gustavo Graefa Marino, nakręconym na podstawie bestsellerowej powieści.
Dacascos wystąpił w udanym telewizyjnym serialu „The Crow: Stairway to Heaven”, nakręconym na motywach filmu fabularnego, a także w kilku kultowych filmach kina akcji, w tym w „Crying Freeman”, „Drive” i „Only the Strong”. Inne film z jego udziałem to „Double Dragon”, „No Code of Conduct”, „Wyspa doktora Moreau” i „Dragstrip Girl”. Telewidzowie widzieli go w serialach „Martial Law”, „One West Waikiki” i „Opowieści z krypty”.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Dawna odsiadka Pudziana

Wyrok dotyczył bójki, w jaką Pudzianowski wdał się z ochroniarzem jednej z dyskotek. Przeciwnik Pudziana oskarżył go wtedy również o kradzież. Pudzian wspomina! -„W mojej

Czytaj więcej »

Uniki rotacyjne w boksie

Najlepszym porównaniem wykonania rotacji będzie przyrównanie jej do litery „U” Polega ona na ugięciu kolan i pochyleniu się podczas przejścia pod ciosem przeciwnika, w trakcie

Czytaj więcej »