Marcin Tybura awansował do czołowej „15” rankingu wagi ciężkiej w UFC

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.4.1″][et_pb_row _builder_version=”4.4.1″][et_pb_column _builder_version=”4.4.1″ type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”4.4.1″ hover_enabled=”0″]Cztery zwycięstwa z rzędu w 2020 roku dały Marcinowi Tyburze awans do czołowej „15” rankingu wagi ciężkiej w UFC. Polak w rozmowie z Polsatem Sport powiedział, że nie zamierza zwalniać tempa i celuje w walkę o pas UFC.

– Chciałbym stoczyć trzy, cztery walki i wszystkie wygrać. Mam nadzieję, że uda mi się wywalczyć pozycję do walki o pas. Jeżeli wszystko się dogra to około marca-kwietnia będę już walczył – powiedział Marcin Tybura w programie „Koloseum”.

„Tybur” aktualnie jest sklasyfikowany na 15. miejscu wśród „ciężkich” w UFC. W 2020 roku zawodnik z Uniejowa pokonał kolejno Sergieja Spivaka, Maksima Griszina, Bena Rothwella i Grega Hardy’ego.
Za ostatnią wygraną Polak został nagrodzony bonusem w postaci 50 tysięcy dolarów. Były mistrz organizacji M-1 Global do swoich walk przygotowuje się aktualnie w poznańskim Ankosie MMA pod okiem trenera Andrzeja Kościelskiego.

Mistrzem UFC w kategorii ciężkiej jest Stipe Miocic, który w kolejnej walce spotka się w rewanżu z Francisem Ngannou. W pierwszej walce, w styczniu 2018 roku, Amerykanin o chorwackich korzeniach pokonał „Predatora” na punkty.
[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Dawna odsiadka Pudziana

Wyrok dotyczył bójki, w jaką Pudzianowski wdał się z ochroniarzem jednej z dyskotek. Przeciwnik Pudziana oskarżył go wtedy również o kradzież. Pudzian wspomina! -„W mojej

Czytaj więcej »

Uniki rotacyjne w boksie

Najlepszym porównaniem wykonania rotacji będzie przyrównanie jej do litery „U” Polega ona na ugięciu kolan i pochyleniu się podczas przejścia pod ciosem przeciwnika, w trakcie

Czytaj więcej »