Marcin Tybura (22-6) awansował do czołowej „10” rankingu wagi ciężkiej UFC.

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.4.1″][et_pb_row _builder_version=”4.4.1″][et_pb_column _builder_version=”4.4.1″ type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”4.4.1″ hover_enabled=”0″]

Marcin Tybura (22-6) awansował do czołowej „10” rankingu wagi ciężkiej UFC. Polak po pokonaniu Walta Harrisa znalazł się na 8. pozycji. Zawodnik z Uniejowa jest coraz bliżej pojedynku o tytuł.

Tybura w najnowszym rankingu wagi ciężkiej zamienił się miejscami z ostatnim rywalem. Harris spadł więc na 11. lokatę. Pretendentem nr 1 pozostaje Stipe Miocic. Mistrzowski pas dzierży Francis Ngannou. 
35-latek z Uniejowa ma na swoim koncie pięć zwycięstw z rzędu w Ultimate Fighting Championship. Marcin Tybura pokonał kolejno Siergieja Spivaka, Maksima Griszyna, Ben Rothwella, Grega Hardy’ego i Walta Harrisa. 
Za ostatnią wygraną zawodnik Ankosu MMA Poznań został nagrodzony bonusem w postaci 50 tysięcy dolarów. „Tybur” ma już na oku kolejnego rywala. Podopieczny trenera Andrzeja Kościelskiego celuje w starcie z Curtisem Blaydesem.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Jak szkolono wojowników ninja?

Między XV a XVII wiekiem japońscy shinobi (w wolnym tłumaczeniu: „złodzieje”) zajmowali się sztuką kamuflażu, sabotażem oraz skrytobójstwem. Mieszkali w górskich osadach, gdzie mogli ćwiczyć potajemnie. Według Stephena

Czytaj więcej »