Marcin Różalski powraca do pierwotnych walk na gołe pięści.

utworzone przez | Wrz 30, 2020 | Bare Knuckle | 0 komentarzy

Marcin Różalski powraca do pierwotnych walk na gołe pięści. Popularnego „Różala” zobaczymy w Genesis nowej organizacji w walce z byłym mistrzem UFC, legendarnym Joshem Barnettem .Bartett to także Król Pancrase od 2003 r w kategorii otwartej. Josh Barnett jest jedynym zawodnikiem w historii mieszanych sztuk walki, który trzykrotnie został przyłapany na stosowaniu dopingu . Po raz pierwszy zdarzyło się to w 2001 roku, gdy przed walką z Bobbym Hoffmanem wykryto w jego organizmie niedozwolone substancje wspomagające. Jednak z racji tego, że badanie miało jedynie charakter sondażowy, Barnett nie poniósł ówcześnie żadnych konsekwencji.W 2002, po walce z Randym Couture’em, testy antydopingowe wykazały, że Barnett stosował trzy sterydy anaboliczne (boldenon, fluoxymesteron i nandrolon). W konsekwencji został zdyskwalifikowany na 6 miesięcy i utracił mistrzostwo UFC w wadze ciężkiej. Sam zawodnik nie przyznał się do zażywania niedozwolonych substancji i skrytykował rzetelność testów.
Trzeci przypadek miał miejsce 21 lipca 2009, gdy Komisja Sportowa Stanu Kalifornia (CSAC) odmówiła wydania mu licencji na walkę z Fiodorem Jemieljanienką, powołując się na pozytywny wynik przeprowadzonego miesiąc wcześniej testu antydopingowego, który wykrył w moczu zawodnika ślady sterydu anabolicznego drostanolonu. W rezultacie planowana na 1 sierpnia gala Affliction: Trilogy została odwołana, a wkrótce potem jej główny organizator wycofał się z działalności promotorskiej . Barnett ponownie zaprzeczył, że stosował nielegalny doping, równocześnie twierdząc, że nie wie jak substancja znalazła się w jego organizmie. Później twierdził, że przyczyną były zanieczyszczone suplementy.
W marcu 2012 roku, podczas specjalnego przesłuchania przed CSAC, warunkowo odzyskał licencję. W zamian zobowiązał się do poddawania się testem antydopingowym przed każdą swoją walką .
Pod koniec roku 2016 ukazała się informacja o tym, że Josh Barnett naruszył politykę antydopingową USADA i zostanie zawieszony do czasu wyjaśnia sprawy. W efekcie otrzymał jedynie upomnienie od Amerykańskiej Agencji Antydopingowej (USADA), a całe zamieszanie z zawieszeniem zawodnika wynikło przez znalezienie w jego organizmie nielegalnej Ostaryny, substancja ta jest często znajdowana w zanieczyszczonych odżywkach, co Barnett udowodnił przed komisją.
Czy Marcin sobie poradzi z gigantem z Seattle ? Zobaczymy już w październiku !

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

zaprojektował godweb.pl

Share This