NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE

Mańkowski zdemolowany! „Samotny Wilk” sieje postrach w KSW

Pierwszą porażkę przed czasem od sześciu lat poniósł w Szczecinie Borys Mańkowski (22-11-1). Były mistrz wagi półśredniej na XTB KSW 78 został znokautowany przez Valeriu Mirceę (28-8-1) w pierwszej rundzie.

Mańkowski bardzo dobrze prezentował się w pierwszej rundzie. Polak wywierał presję na przeciwniku i wydawało się, że pojedynek układa się po jego myśli. Mołdawianin znalazł jednak sposób na przełamanie obrony „Diabła Tasmańskiego”.Valeriu Mircea najpierw zamroczył byłego mistrza KSW latającym kolanem, a następnie ruszył na poznaniaka z gradem ciosów i sędzia musiał przerwać walkę.”Samotny Wilk” po raz kolejny kapitalnie zaprezentował się w klatce polskiej organizacji. Poprzednio, na KSW 76, również ciężko znokautował Gracjana Szadzińskiego.

Mircea do tej pory stoczył 36 pojedynków, z których 28 wygrał, a aż 24 zakończył przed czasem. To były mistrz wagi piórkowej mołdawskiej organizacji Eagles FC i były pretendent do tytułu kategorii lekkiej.Borys Mańkowski doznał trzeciej porażki z rzędu. 33-latek w dwóch poprzednich starciach przegrał na punkty z Danielem Torresem i Marianem Ziółkowskim. Reprezentant klubu Czerwony Smok to były mistrz KSW wagi półśredniej (2014-2017) i były pretendent do tytułu wagi lekkiej.Gala XTB KSW 78 trwa w Viaplay. W walce wieczoru Michał Materla zmierzy się w rewanżu z Kendallem Grove’em.