Magomedmurad Gadżijew nie dał rady

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.4.1″][et_pb_row _builder_version=”4.4.1″][et_pb_column _builder_version=”4.4.1″ type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”4.4.1″ hover_enabled=”0″]

Magomedmurad Gadżijew stoczył dwie walki na olimpijskiej macie zapaśniczej. Tylko jedna z nich miała szczęśliwe zakończenie. Po porażce z Gadżimuradem Raszidowem pozostało mu liczyć na występ w repasażach.

W pierwszej walce Magomedmurad Gadżijew był faworytem i stanął na wysokości zadania. Pokonanie Georgiosa Pilidisa z Grecji okazało się równie prostym zadaniem w teorii i w praktyce. Dominacja reprezentanta Polski na macie była niezaprzeczalna, a walka została przerwana po zdobyciu przez niego punktów na 11:0. To było obiecujące otwarcie olimpijskiej rywalizacji.
W drugiej walce poprzeczka była zdecydowanie wyżej zawieszona. Gadżijew spotkał się na macie z mistrzem świata i turniejową „jedynką”. Gadżimurad Raszidow reprezentuje ROC i przyjechał do Tokio z jasnym celem – po zdobycie złotego medalu.
Kluczowa była pierwsza runda, w której Raszidow zdobył przewagę czterech punktów. W drugim starciu reprezentant Polski złapał kontakt z przeciwnikiem i jedna udana akcja dzieliła go od wygrania ćwierćfinału igrzysk olimpijskich. Ryzyko nie opłaciło się i to zawodnik ROC w końcówce ustalił wynik walki na 6:2.
Reprezentantowi Polski pozostało liczyć na występ w repasażach. Powalczy w nich, jeżeli Raszidow awansuje do finału igrzysk olimpijskich Tokio 2020.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

208 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dzieje Kung fu

Sztuki walki to jeden z najbardziej spopularyzowanych elementów kultury Azji. Kung fu wywodzące się w Chin jest jednym z najstarszych oraz najbardziej znanych elementów tego

Czytaj więcej »

Dzieciaki w MMA

Siedzenie przed telewizorem lub komputerem 8h dziennie , niezdrowe jedzenie i brak aktywności fizycznej – niestety jest to obrazek z życia codziennego w 80% domach

Czytaj więcej »