NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE
Jeśli reklama to tylko w Media Grafics

„Ma świetne umiejętności” – Justin Gaethje o walce z Mateuszem Gamrotem

Justin Gaethje liczy na wygraną podczas gali UFC w Londynie, a po zwycięstwie nie będzie zainteresowany biciem się z zawodnikami, którzy są niżej od niego w rankingu, w tym z Mateuszem Gamrotem.18 marca do klatki UFC powróci Justin Gaethje i podczas gali w stolicy Anglii zmierzy się z Rafaelem Fizievem. Gaethje znajduje się obecnie na trzecim miejscu rankingu wagi lekkiej UFC, a jego rywal na szóstym.

Mateusz Gamrot od dłuższego czasu otwarcie mówi o tym, że chciałbym zmierzyć się z kimś z pierwszej piątki rankingu wagi lekkiej UFC. Na celowniku Polaka pojawia się Justin Gaethje. Ten jednak nie chciałby walczyć w najbliższym czasie, z kimś, kto jest od niego niżej w rankingu. W rozmowie z Patrykiem Prokulskim dla TVP Sport Gaethje został zapytany o „Gamera” i powiedział:

-,,Ma za sobą bardzo ciężką walkę z Turnerem. Myślę, że ma świetne umiejętności. Wszyscy ci goście są młodzi i wygłodniali. To niebezpieczne połączenie. Jednak kiedy wygram w sobotę, zdecydowanie nie będę walczył z kimś, kto jest niżej w rankingu. Teraz to robię, bo muszę. Potem zmierzę się z kimś, kto jest przede mną.”

Gaethje przewiduje, że jeśli wygra w Londynie jego kolejnym rywalem może być Dustin Poirier. Justin miał już okazję mierzyć się z Dustinem Poirierem. Do ich walki doszło w kwietniu 2018 roku. Starcie zakończyło się w czwartej rundzie nokautem na Justinie.Justina Gaethje w ostatnim boju zawalczył o pas wagi lekkiej z Charlesem Oliveirą, ale został przez niego poddany w pierwszej rundzie pojedynku. Wcześniej Justin pokonał na punkty z Michaela Chandlera.

AI Chatbot Avatar