NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE
Jeśli reklama to tylko w Media Grafics

Łukasz Sudolski pokonał Michała Pasternaka

Łukasz Sudolski pokonał Michała Pasternaka decyzją sędziów po wyrównanym starciu.

Łukasz Sudolski (MMA 9-1-0) udanie wrócił do klatki na gali Babilon MMA 27, pokonując niejednogłośną decyzją sędziów Michała Pasternaka (MMA 15-7-0).
Na początku rundy Pasternak spróbował sprowadzenia rywala, jednak ten ze spokojem to wybronił. Kolejne sekundy i minuty toczyły się w klinczu, gdzie to Pasternak kontrolował przeciwnika, od czasu do czasu zadając kolejne uderzenia. „Pcheła” starał się cały czas czas być zawodnikiem aktywnym, zadając nawet kolana. W pewnym momencie udało mu się zerwać klincz i to on przeszedł do pozycji, w której kontrolował rywala. Na minutę przed końcem rundy obaj wrócili do wymian w stójce. Sudolski spróbował kopnięć na korpus, jednak już po chwili Pasternak przeszedł ponownie do klinczu.
 
Od początku drugiej odsłony Pasternak znów szukał obalenia, jednak po chwili znów z tego zrezygnował. Starcie wróciło do wymian, Sudolski przyjął kilka obszernych ciosów i obaj ponownie powędrowali do klinczu. Po niecałych dwóch minutach „Pcheła” popełnił błąd, jednak Michał Pasternak nie był w stanie utrzymać go w parterze. W połowie odsłony to Sudolski zdołał zdobyć sprowadzenie, podczas gdy rywal straszył go kimurą. „Wampir” zdołał wstać, jednak już po chwili „Pcheła” wyniósł rywala i po raz kolejny go obalił. Na minutę przed końcem drugiej rundy Łukasz Sudolski zdołał przejść do półgardy, a chwilę później do pozycji bocznej, cały czas kontrolując przebieg starcia.
Już w pierwszych sekundach Pasternak wszedł z rywalem do klinczu i za wszelką cenę dążył do sprowadzenia. Po chwili skupił się wyłącznie na dociskaniu przeciwnika do siatki, co wychodziło skutecznie. Sudolski nie był w stanie rozerwać uchwytu i uciec z negatywnej dla siebie pozycji. „Wampir” dopisywał kolejne sekundy i minuty kontroli na swoją korzyść. Dopiero na minutę przed końcem walki sędzia zdecydował się rozerwać klincz i przywrócić walkę do wymian, jednak Pasternak szybko ponownie przeszedł do klinczu, w którym pozostał do końca pojedynku.
 
Łukasz Sudolski wrócił do klatki po nieudanej walce na gali Dana White’s Contender Series we wrześniu ubiegłego roku, gdzie już w pierwszej rundzie został rozbity przez Ihora Potierię. Wcześniej „Pcheła” kontynuował serię ośmiu wygranych z rzędu, podczas której pokonywał między innymi Mladena Kujundzica, Mario Zgelę czy Michała Gutowskiego.
 
Michał Pasternak poprzednią walkę stoczył 21 stycznia na gali WOTORE, gdzie w niecałą minutę poddał duszeniem zza pleców Simona Henriksena. Wcześniej Pasternak w walkach na zasadach mieszanych sztuk walki pokonywał między innymi Kornela Zapadkę, Pawła Zakrzewskiego czy Ireneusza Cholewę, przegrywał natomiast z Maciejem Różańskim i Ivanem Shtyrkovem.
AI Chatbot Avatar