Liam Smith VS Jessie Vargas

Starcie dwóch byłych mistrzów świata, Liama Smitha (30-3-1, 17 KO) z Jessie’em Vargasem (29-3-2, 11 KO), które miało się odbyć w lutym, czeka nas ostatecznie 30 kwietnia na gali w Nowym Jorku, której walką wieczoru jest jedna z największych konfrontacji w historii boksu kobiet – Katie Taylor vs Amanda Serrano.
 
 
Vargas nie mógł walczyć w terminie lutowym, gdyż zachorował na COVID-19, ale na kwiecień ma być w pełni gotowy. Nie walczył już prawie dwa lata, od czasu porażki na punkty z Mikey Garcią w lutym 2020 roku. 
 
Natomiast Liam Smith znokautował w październiku zeszłego roku Robbie’ego Fowlera i chce zwyciężyć w kolejnej wojnie. Obecnie zajmuje czwarte miejsce w rankingu WBA wagi junior średniej i gdyby wygrał z Vargasem, miałby zapewne szansę na walkę mistrzowską.
 
Gala Taylor vs Serrano w nowojorskiej Madison Square Garden ma być jednym z największych wydarzeń tego roku na platformie DAZN i stanowić przełom w dziejach kobiecego pięściarstwa. Możemy się zatem spodziewać kolejnych mocnych zestawień na karcie walk – zarówno kobiecych, jak i męskich.
 
 
 
 

UDANY ZAWODOWY DEBIUT TOMASZA NIEDŹWIECKIEGO

Brązowy medalista mistrzostw Europy, multimedalista mistrzostw Polski Tomasz Niedźwiecki (1-0) udanie zadebiutował w boksie zawodowym na gali Suzuki Boxing Night 17 w Łomży, pokonując w walce wieczoru Krzysztofa Stawiarskiego (2-4, 2 KO).

Czytaj więcej »