NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE

Król kickboxingu – Marek Piotrowski

Marek Piotrowski w końcówce lat 80-tych i w pierwszej połowie lat 90-tych był najbardziej znanym i podziwianym wojownikiem na świecie, który ledwo zaczął trenować kick boxing w formule full contact i już 11 października 1987 roku zdobył w Monachium amatorskie mistrzostwo świata w kategorii wagowej do 81 kg. Tego samego roku wygrał również mistrzostwo Polski, a na Węgrzech Puchar Świata, zostając uznanym za najlepszego zawodnika turnieju. W szarej rzeczywistości Piotrowski był płomieniem nadziei dla Polaków w kraju i zagranicą. Dawał radość i emocje wszystkim rodakom mieszkającym w Polsce oraz na obczyźnie.

W 1988 roku 24-letni Piotrowski z 70 dolarami w kieszeni wsiadł do samolotu do Stanów Zjednoczonych, by rozpocząć karierę zawodową. To było jak przebicie głową ściany. Jeszcze w tym samym roku zadebiutował na ringu w USA – w czwartej rundzie Piotrowski znokautował Boba Handegana. Szybko piął się w górę. W 1989 był już mistrzem Stanów Zjednoczonych, a po walce z Donem ″The Dragonem″ Wilsonem po raz pierwszy został mistrzem świata organizacji ISKA, PKC i FFKA.

Karierę kick-boksera przypłacił poważnymi kłopotami zdrowotnymi. Pod koniec kariery przerzucił się na boks, na ringu stoczył 21 walk. Żadnej nie przegrał. W 1996 musiał jednak powiedzieć dość. Nie było łatwo pożegnać się z ringiem – na stole leżała lukratywna oferta kolejnej walki. Do odrzucenia propozycji walki, ze względu na stan zdrowia, Piotrowskiego namówił jego obecny menedżer Piotr Pożyczka.

Zszedł z ringu, ale nigdy nie przestał walczyć. Teraz walczy z neurologiczną chorobą, która systematycznie wyniszcza jego ciało.

[