Dla Chan Sung Junga zakończenie etapu w MMA nie jest równoznaczne z odejściem od rywalizacji sportowej. „Koreański Zombie” jest otwarty na propozycje walk w boksie.Po przegranej walce z Hollowayem podczas gali UFC on ESPN+ 83, której gospodarzem był Singapur 26 sierpnia, „Koreański Zombie” postanowił zakończyć swoją przygodę z MMA. W trzeciej rundzie Holloway pokonał go nokautem. Za ten pojedynek obaj zawodnicy zostali docenieni przez organizację i otrzymali bonus za najlepszą walkę wydarzenia. Po zakończeniu walki, Jung w oktagonie ogłosił koniec swojej kariery.

Jednakże, mimo rezygnacji z MMA, Jung nie wyklucza rywalizacji w innych dyscyplinach. W rozmowie z dziennikarzem, Arielem Helwanim w audycji The MMA Hour, wyraził chęć wypróbowania swoich umiejętności w boksie.Myślę o boksie jako o kolejnej możliwości. Wiele postaci z MMA decyduje się na tę dyscyplinę, więc czemu by nie ja? Boksowanie wydaje się ekscytujące, jestem zainteresowany.

W poprzednich latach Jung miał na swoim koncie porażkę z Alexandrem Volkanovskim, gdzie przegrał przez techniczny nokaut w czwartej rundzie. „The Great” pokonał 36-letniego Koreańczyka w walce o mistrzostwo wagi piórkowej podczas UFC 273 w poprzednim roku. To była druga porażka Junga w walce o tytuł, pierwszy raz przegrał z Jose Aldo w 2013 roku. W swojej karierze Jung miał też okazję pokonać takie sławy jak Frankie Edgar, Dustin Poirier i Renato Moicano. 14 z 17 jego triumfów było przedterminowych.