NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE
Jeśli reklama to tylko w Media Grafics

Kontuzje w kickboxingu MMA i Muay thai

Kickboxing i MMA różni się od boksu tym, że oprócz rąk do walki używa się również kopnięć nogami. Powoduje to, że oprócz typowych urazów, które można odnieść w boksie, w kickboxingu jesteśmy również narażeni na urazy dolnych kończyn a także przeciążenia brzucha.
 
Urazy goleni – W sparingach, lub treningach kopnięć używa się → ochraniaczy na piszczele. To dzięki im jesteśmy wstanie chronić nasze golenie przed bardzo bolesnymi stłuczeniami a nawet złamaniami. Jednak nie zawsze uda się w 100% zapobiec takim urazom. Ochraniacz może się zsunąć, lub też sparingpartnerzy umówią się  
 
Urazy palców u stóp – bardzo częste zwichnięcia, złamania palców, zdarzają się wtedy kiedy trafiamy przeciwnika w łokieć wykonując na przykład kopnięcia okrężne, lub front-kick-i. Niestety tego typu urazy mogą się pojawić zwłaszcza gdy szczęście nam nie dopisuje
 
Urazy kolan – Częste kontuzje kolan mają miejsce w różnych odmianach kickboxingu jak np. K1. lub formule. To głównie niskie niecelne kopnięcia low-kick trafione w kolano może je uszkodzić. 
 
Kontuzje Mięśni brzucha – Bardzo częste urazy brzucha występują w sportach takich jak MMA i kickboxing. Sekwencja ciosów i kopnięć w tych sportach wymagają silnych skrętów tułowia. Warto więc zadbać o mięśnie poprzeczne i skośne brzucha, żeby ich siła była porządna. 
AI Chatbot Avatar