NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE
Jeśli reklama to tylko w Media Grafics

Kocham Rosję! Ameryka rozpoczęła tę wojnę…mówi Jeff Monson

Jeff Monson (61-27-2) weteran MMA zapewnia, że jest w trakcie zrzekania się obywatelstwa amerykańskiego.

Przypomnijmy, że Monson w 2018 roku otrzymał rosyjskie obywatelstwo od Prezydenta Władimira Putina. Tym samym idąc w ślady legendy Roya Jonesa Jr czy chociażby aktora Stevena Seagala. Warto zaznaczyć, że Jeff szybko pojawił się w polityce. “The Snowman” startował w wyborach do rady Krasnogorska (z listy partii Jedyna Rosja). Wcześniej próbował jednak wstąpić do rosyjskiej partii komunistycznej.

Mosnon walczył w największych organizacjach na świecie. 51-latek mierzył się z takimi zawodnikami jak Aleksander Emelinaneko, Daniel Cormier, Fedor Emelianenko, Tim Sylvia czy Josh Barnett.

Jeff Monson (61-27-2) w rozmowie z państwowymi mediami zdradził, że zamierza zrzec się amerykańskiego obywatelstwa. Weteran MMA wyjaśnił swoją decyzje.

-,,Jestem w trakcie procesu zrzekania się amerykańskiego obywatelstwa. Na wiosnę będę miał tylko rosyjski paszport. Nie zgadzam się z polityką USA, wtrącają się w sprawy innych krajów, ludzie cierpią z ich powodu. Tak, mam dzieci w USA, ale kocham Rosję i naród rosyjski. Wszystko mi się tu podoba i chcę, aby tylko mój rosyjski paszport pozostał”

Monson w wywiadzie z RT dodał, że częścią jego motywacji do takich działań było zachowanie USA, którego jego zdaniem sprowokowały trwający konflikt Rosja-Ukraina. 

-,,Ameryka rozpoczęła tę wojnę, podżegając do puczu w 2014 roku. Od tego czasu dostarczają Ukrainie broń, aby zdestabilizować kraj. Ukraina stanie się kolonią korporacyjnej Ameryki.”