Klaudia Syguła (4-1) pokonała Brenę Cardozo (5-3) jednogłośną decyzją w walce wieczoru gali Armia Fight Night 14 w Kołobrzegu.

Zawodniczki prowadziły walkę w stójce. Syguła starała się trzymać dystans, ale w końcu skróciła go. Zepchnęła rywalkę na siatkę a potem efektownie obaliła. Będąc z góry Polka pracowała ciosami, w ruch szły też łokcie. Zawodniczka Ankos MMA zajęła pozycję boczną a chwilę później zaszła też za plecy rywalki.

Posiadająca doświadczenie w kickboxingu Cardozo była groźna w stójce. Kilkukrotnie ciosy Brazylijki doszły do głowy polskiej zawodniczki. Syguła wobec problemów na nogach poszła po klincz. Docisnęła oponentkę do siatki. Cardozo rozerwała jednak klincz i wróciła na środek klatki. Kilkoma dobrymi ciosami zaimponowała jednak Syguła. W końcówce rundy Cardozo zdołała jeszcze przewrócić Polkę. Syguła w ostatnich sekundach odpowiedziała jednak tym samym.

Pojedynek doszedł do ostatniej, trzeciej rundy. Obie zawodniczki miały swoje szanse w stójce, ale żadna z nich nie miała zdecydowanej przewagi. Uderzenia Cardozo wydawały się jednak mocniejsze. Brazylijka zajmowała też środek klatki. Walka długimi fragmentami nie była zbyt interesująco. W końcówce Syguła zdołał zaciągnąć rywalkę do parteru.O wyniku pojedynku decydowali sędziowie punktowi. Wszyscy punktowali na korzyść Klaudii Syguły – 29-28, 29-28, 30-27.