Darren Till, sparingpartner i przyjaciel Khamzata Chimaeva, ocenił zestawienie „Borza” z aktualnym mistrzem kategorii średniej UFC, Alexem Pereirą. Według Anglika, Chimaev szybko obaliłby rywala w starciu, na które „Poatan” nie jest jeszcze gotowy.Pereira zdobył pas mistrzowski kategorii średniej UFC na minionej gali UFC 281 w Nowym Jorku, kiedy to znokautował Israela Adesanyę. Nowy mistrz zapowiedział, że może się bić z każdym, ale sporo mówiło się o jego natychmiastowym rewanżu z „The Last Stylebenderem”. Khamzat Chimaev zaraz po UFC 281 zaczął wyzywać na walkę Pereirę sugerując mu pojedynek w oktagonie. „Borz” twierdzi nawet, że podpisał już kontrakt na walkę, która miałaby odbyć się w grudniu tego roku. Takie potencjalne zestawienie ocenił krótko jego przyjaciel, Darren Till, w rozmowie z Michaelem Bispingiem.

-,,Jego zapasy są… Oczywiście, on jest jeszcze krótko w tym sporcie. Widziałem, że Khamzat wyzywał go na pojedynek. O mój Boże, Khamzat obaliłby go w 30 sekund. To fajna walka, ale na takie starcie Pereira nie jest po prostu gotowy”!

Nie wiadomo jakie oficjalnie plany wobec kategorii średniej UFC ma największa organizacja MMA na świecie. Dana White po UFC 281 wyznał, że chciałby doprowadzić teraz do natychmiastowego rewanżu Pereiry z Adesanyą, ale być może rzeczywiście chcieliby oni wzmocnić rozpiskę gali UFC 282 hitowym zestawieniem „Poatana” z „Borzem”. Dla Pereiry jednak byłby to bardzo szybki powrót do oktagonu, a jak dobrze wiemy, ścina on olbrzymią ilość kilogramów do limitu dywizji do 84 kilogramów więc taka walka z Chimaevem wydaje się być mało prawdopodobna.