Kamaru Usman obecnie przygotowuje się do swojego rewanżu z Leonem Edwardsem, do którego dojdzie w sierpniu tego roku. Mistrz kategorii półśredniej w tym roku da się jednak poznać fanom również z innej strony. Jak poinformował Daniel Cormier podczas programu przed ważeniem na UFC 277, Usman wystąpi w hitowym filmie Marvel Studios, „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”. Film w kinach ma pojawić się w listopadzie tego roku. Nie wiadomo jeszcze jaką rolę zagrał Usman w filmie. Poniżej możecie zobaczyć krótką zapowiedź drugiej części hitowej serii.

Innym gwiazdorem UFC, który w przeszłości pojawił się w filmach z serii Marvel Studios jest Georges St. Pierre, który zagrał w filmie „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz”. Jego występ możecie zobaczyć poniżej:

Dla Usmana (20-1 MMA) walka z Edwardsem będzie kolejną obroną tytułu mistrzowskiego z zawodnikiem, z którym mierzył się w przeszłości. „Nigerian Nightmare” wygrał z „Rockym” w 2015 roku przez decyzję sędziowską. Od tamtej pory wygrał 13 walk z rzędu, a w tym czasie pokonał m.in. Jorge Masvidala, Colbyego Covingtona czy Gilberta Burnsa. Na swoim koncie Usman ma 5 obron tytułu mistrzowskiego dywizji do 77 kilogramów UFC. Obecnie jest to numer 1. rankingu bez podziału na kategorie wagowe w największej organizacji MMA na świecie.