NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE

Julianna Peña nawołuje o rewanż z Amandą Nunes

Julianna Peña, była mistrzyni UFC, usilnie nawołuje o trzecie starcie z Amandą Nunes.Podczas gali UFC 277, która odbyła się 30 lipca 2022 roku, Amanda Nunes rozbiła na pełnym dystansie pięciu rund Juliannę Peñę i odebrała jej mistrzowski tytuł wagi koguciej. Walka na gali UFC 277 była rewanżowym starciem za pojedynek z grudnia 2021 roku. Podczas gali UFC 269 Julianna Peña pokonała Amandę Nunes przez poddanie w drugiej rundzie walki.

Od czasu przegranego starci z Nunes Peña nawołuje o kolejny pojedynek. W najnowszym wpisie w mediach społecznościowych stwierdziła:

-,,W jakim sporcie doprowadza się do sytuacji, w której jest 1-1 i wtedy się kończy? Nawet w papier, kamień, nożyczki się tak nie robi. Amando, dałam ci natychmiastowy rewanż, czas, abyś zrobił dla mnie to samo. Do dzieła!”

Julianna Peña walczy dla UFC od roku 2013. W tym czasie stoczyła dziesięć pojedynków, z których siedem wygrała.Amanda Nunes również walczy dla UFC od roku 2013. W tym czasie pokonała tak znane zawodniczki jak: Valentina Shevchenko, Ronda Rousey, Miesha Tate, Cristiane Justino czy Holly Holm. Dziś w rekordzie ma 22 wygrane i pięć porażek.