Jon Jones nie chce tylko pokonać Ciryla Gane w walce o pas wagi ciężkiej, ale chce dominować w nadchodzącym pojedynku.Podczas gali UFC 285, która odbędzie się 4 marca w T-Mobile Arenie w Las Vegas, dojdzie do pojedynku o pas wagi ciężkiej pomiędzy Cirylem Gane a Jonem Jonesem. Dla Jonesa będzie to debiut w królewskiej kategorii wagowej i pojawiają się głosy mówiące o tym, że będzie to również największe wyzwanie pod względem walki w stójce, z której słynie Ciryl Gane. Jones nie przejmuje się jednak takimi opiniami i zamierza udowodnić w klatce, że nie tylko pokona Francuza, ale również go zdominuje. W rozmowie dla UFC Jones powiedział:

-,,Robię wszystko to, co kiedyś, tylko z większą pewnością siebie i większą mocą. Czekałem na ten moment bardzo długo. Nie wyjdę tam po to, żeby przegrać. Nie wyjdę też po to, żeby wygrać. Wyjdę, aby dominować. To właśnie zrobię.”

Jon Jones to były mistrz i dominator wagi półciężkiej. Ma na swoim koncie 28 pojedynków, z których 26 zakończyło się jego wygranymi. Pas mistrzowski zdobył w roku 2011. Tytuł obronił 13 razy. Do debiutu w wadze ciężkiej Jones szykuje się od ponad dwóch lat.Ciryl Gane, to były tymczasowy mistrz wagi ciężkiej. Walczy dla UFC od 2019 roku. Na swoim koncie ma jedenaście wygranych i tylko jedną porażkę. Gane karierę w MMA rozpoczął w roku 2018. Po przegranej z Francisem Ngannou, Gane zmierzył się z Taiem Tuivasą podczas gali we Francji i pokonał go przez nokaut w trzeciej rundzie pojedynku.