Jon Jones- najmłodszy mistrz świata

Podczas gali UFC 128 w 2011 roku rywalem Jonesa o pas został świetny brazylijski parterowiec Mauricio Rua. Eksperci przed tą walką nie potrafili jednomyślnie wskazać faworyta. Zwycięstwo Jonesa może nie było wielkim zaskoczeniem, ale styl w jakim rozprawił się z Brazylijczykiem już tak. Amerykanin kompletnie zdominował Ruę i sędzia chcąc ochronić zdrowie starego mistrza przerwał pojedynek. Jones w wieku 23 lat został najmłodszym w historii mistrzem UFC.

Kolejne osiem walk, w których bronił tytułu również zostały przez niego wygrane. W oktagonie polegli z nim m.in.: Quinton Jackson, Rashad Evans czy Lyoto Machida. Podczas wszystkich tych walk imponował swoją świetną dyspozycją, ale poza oktagonem również robił wszystko, aby o nim nie zapomniano. I wcale nie chodziło o osiągnięcia sportowe…!!

UDANY ZAWODOWY DEBIUT TOMASZA NIEDŹWIECKIEGO

Brązowy medalista mistrzostw Europy, multimedalista mistrzostw Polski Tomasz Niedźwiecki (1-0) udanie zadebiutował w boksie zawodowym na gali Suzuki Boxing Night 17 w Łomży, pokonując w walce wieczoru Krzysztofa Stawiarskiego (2-4, 2 KO).

Czytaj więcej »