NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE
Jeśli reklama to tylko w Media Grafics

Joanna Jędrzejczyk w 2022 roku wróci do oktagonu UFC.

Niewykluczone, że olsztynianka zmierzy się ponownie z Carlą Esparzą. Ta jest żądna zemsty za porażkę sprzed ponad sześciu lat, ale obecnie znajduje się w zdecydowanie lepszej pozycji niż Polka.

W połowie listopada Jędrzejczyk wyznała w rozmowie z „South China Morning Post”, że chętnie zmierzy się w rewanżu z Esparzą. Amerykanka jest aktualnie sklasyfikowana na 2. miejscu w rankingu kategorii słomkowej. Ma za sobą również świetną serię pięciu wygranych walk.
 
„Cookie Monster” jest stawiana jako kolejna rywalka Rose Namajunas, która obecnie dzierży tytuł w kategorii do 52 kg. W rozmowie z MMAFighting.com przyznała, że liczy, iż UFC da jej możliwość ponownego zdobycia pasa. Co ciekawe, Esparza zdobyła go w grudniu 2014 roku, pokonując właśnie Namajunas.
 
34-latka z Kalifornii jest również entuzjastką pomysłu drugiego starcia z Joanną Jędrzejczyk. – Zdecydowanie znów będę walczył z Joanną – powiedziała. – W pewnym momencie chciałbym ponownie się z nią zmierzyć. Myślę, że to byłaby zupełnie inna walka.
.
14 marca 2015 roku na UFC 185 Jędrzejczyk pokonała Esparzę przez nokaut w drugiej rundzie i odebrała jej tytuł. Później Polka przez 2,5-roku dzierżyła mistrzowski pas.
 
 
AI Chatbot Avatar