Joanna Jędrzejczyk nie zamierza ustępować w kwestii walki o mistrzowski pas UFC w wadze słomkowej.

utworzone przez | Gru 20, 2020 | Bez kategorii | 0 komentarzy

Polka nie przyjmie innego pojedynku niż o tytuł. Coraz bliżej wydaje się być jej rewanż z Weili Zhang.

7 marca na UFC 248 Jędrzejczyk i Zhang dały jedną z najlepszych walk w historii UFC, a według wielu ekspertów najlepszą w historii żeńskiego MMA. Po pięciu twardych rundach minimalnie lepsza według sędziów punktowych była Chinka i to na jej biodrach pozostał mistrzowski pas w kategorii do 52 kg.

“JJ” po walce uzyskała zapewnienie od prezesa UFC, Dany White’a, że jej kolejny pojedynek także będzie miał status mistrzowski. Miała być to forma uznana i podziękowania dla Polki za świetną postawę w oktagonie. W kolejnych miesiącach White jednak odchodził od tego zdania, twierdząc, że Joanna Jędrzejczyk będzie musiała stoczyć jedną walkę na przetarcie.
Nieustępliwa w kwestii starcia o pas pozostaje jednak olsztynianka. Ta w programie “Dzień Dobry TVN” powiedziała: – Wiadomo, są czasy COVID-19 – to ciężkie czasy dla wielu ludzi, dla sportowców również. Ja dziś nie wyobrażam sobie walk bez publiczności, mnie publiczność nakręca. Uważam, że nie ma żadnego sportu bez kibiców i póki co nie ma planów. Gdzieś te oferty padały, chociaż nie były to oferty, które mnie interesują. Miałam obiecaną walkę o tytuł mistrzowski i na to czekam.

Jędrzejczyk była mistrzynią UFC w wadze słomkowej od marca 2015 roku do listopada 2017 roku. W tym czasie Polka pięciokrotnie obroniła tytuł. W grudniu 2018 roku “JJ” stanęła przed szansą zdobycia pasa wyższej kategorii – muszej, ale przegrała na punkty z Walentiną Szewczenko.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

zaprojektował godweb.pl

Share This