Jekatierina Szakalowa została pierwszą mistrzynią w historii Fight Exclusive Night.

 Rewelacyjna Ukrainka wygrała już w pierwszej rundzie.

Stawką potyczki był pas FEN w kategorii koguciej (do 61,2 kg).

Słynąca zwłaszcza ze świetnych umiejętności parterowych Jekatierina Szakalowa do pojedynku o pas podeszła po dwóch triumfach w Fight Exclusive Night – nad Izabelą Badurek i Jamilą Sandorą. Wcześniej, podczas gali Babilon MMA, wypunktowała Różę Gumienną.

Jej rywalka, Julia Kucienko (5-8), to doświadczona zawodniczka MMA i pięściarka. Na ringach bokserskich idzie jej jednak lepiej niż w klatce. 32-latka większość ze swoich walk przegrywała.

Po dwóch minutach starcia Ukrainka obaliła rywalkę i zaczęła ją mocno obijać. Chwilę później przeszła do innej pozycji i pokonała konkurentkę po duszeniu zza pleców!

Po triumfie Szakalowa przyznała, że jej celem jest angaż w UFC. Najpierw zamierza stoczyć trzy lub cztery walki w Fight Exclusive Night, w których obroni swój tytuł mistrzowski.

Sobotniej gali FEN 38 w Ostrowie Wielkopolskim towarzyszyły liczne problemy. W przededniu wydarzenia doszło do pożaru, w którym zameldowani byli zawodnicy i pracownicy organizacji. Nikomu nic się jednak nie stało. Z walki wieczoru wypadł Geronimo dos Santos, który miał być rywalem Michała Andryszaka. „Longer” ostatecznie zmierzy się z Jewgiennijem Golubem.

Dawna odsiadka Pudziana

Wyrok dotyczył bójki, w jaką Pudzianowski wdał się z ochroniarzem jednej z dyskotek. Przeciwnik Pudziana oskarżył go wtedy również o kradzież. Pudzian wspomina! -„W mojej

Czytaj więcej »

Uniki rotacyjne w boksie

Najlepszym porównaniem wykonania rotacji będzie przyrównanie jej do litery „U” Polega ona na ugięciu kolan i pochyleniu się podczas przejścia pod ciosem przeciwnika, w trakcie

Czytaj więcej »