NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE
Jeśli reklama to tylko w Media Grafics

Jędrzejczyk ostrzega przed oszustami. Opisała, jak działają

Joanna Jędrzejczyk za pomocą mediów społecznościowych przekazała ważny apel do swoich fanów. „Co chwilę ktoś dostaje telefony” – napisała. O co chodzi?

Joanna Jędrzejczyk to z pewnością jedna z wizytówek naszego kraju jeżeli chodzi o MMA. Przez całą swoją karierę toczyła niesamowite boje w UFC, a o jej sukcesach i walkach mówił cały świat.Teraz zdecydowała się wykorzystać swoją popularność w mediach społecznościowych (na Instagramie obserwuje ją ponad 2 mln fanów), aby wydać ostrzeżenie.”Uważajcie na oszustów! Co chwilę ktoś z moich bliskich lub znajomych dostaje telefony od naciągaczy” – napisała w Instastories popularna „JJ”.

O co chodzi? Oszustwo polega na tym, że potencjalna ofiara odbiera telefon od osoby podszywającej się jeden z banków w sprawie „podejrzanego przelewu”.Celem jest to, aby „ofiara” zainstalowała aplikację, dzięki której przestępcy są w stanie wyciągnąć wszystkie dane i… pieniądze. Innym działaniem może być prośba o podanie rozmówcy haseł i loginów.- Pracownicy banku nie dzwonią do klientów z prośbą o podanie loginów, haseł czy instalacje dodatkowego oprogramowania – przyznała w rozmowie money.pl Magdalena Ostrowska z biura prasowego ING Bank Śląski.