NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE

Jana Błachowicza zwrócił się do świeżo emerytowanego Glovera Teixeiry!

Jan Błachowicz poświęcił emerytowanemu już Gloverowi Teixeirze kilka miłych słów w mediach społecznościowych.

W walce wieczoru sobotniej gali UFC 283, na szali której znalazł się tytuł mistrzowski kategorii półciężkiej, Jamahal Hill zdemolował na pełnym dystansie Glovera Teixeirę, rozsiadając się na opuszczonym dwa miesiące temu przez Jiriego Prochazkę tronie.Po walce mocno porozibijany Brazylijczyk ogłosił zakończenie sportowej kariery. 43-latek stwierdził, że nie jest już w stanie nadążyć za młodszymi zawodnikami, a zdrowia szkoda.

W niedzielę wieczorem na zawieszenie rękawic na kołku przez Glovera Teixeirę zareagował natomiast jego stary znajomy i inny były mistrz 205 funtów UFC Jan Błachowicz.

– Glover Teixeira ogłosił emeryturę – napisał Polak na Instagramie. – Jeden z największym w MMA. Legenda. Było prawdziwym zaszczytem skrzyżować z tobą rękawice w oktagonie UFC.– PS. Brachu, ale pamiętaj, że nadal jesteś mi dłużny rewanż! Do zobaczenia więc na macie!

Błachowicz i Teixeira zmierzyli się w październiku 2021 roku. Polak stawał wówczas do drugiej obrony pasa mistrzowskiego 205 funtów, ale nie wspomina jej dobrze. Został bowiem zdominowany i w drugiej rundzie poddany przez Brazylijczyka.