NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE

Jan Błachowicz zaliczył spadek w rankingu najlepszych zawodników UFC

Jan Błachowicz z powodu kontuzji był zmuszony wycofać się z marcowego pojedynku z Aleksandarem Rakiciem. „Cieszyński Książę” zaliczył także spadek w rankingu najlepszych zawodników UFC bez podziału na kategorie wagowe.

 
Były mistrz wagi półciężkiej w rankingu P4P spadł o jedno „oczko” i zamyka zestawienie na 15. miejscu. Jego ostatni pogromca – Glover Teixeira zajmuje 11. pozycję.
 
Jan Błachowicz chciałby w 2022 roku stoczyć minimum jeden pojedynek. Na szczęście kontuzja, której doznał podczas przygotowań nie okazała się na tyle poważna, aby wymagała operacji.
 
„Kontuzja kręgosłupa w odcinku szyjnym uniemożliwiła mi przygotowania na obciążeniach, jakich wymaga okres startowy. Muszę się naprawić. Na szczęście, obejdzie się bez operacji i cały proces rekonwalescencji oprze się na rehabilitacji” – wyznał 38-latek w mediach społecznościowych.
 
Liderem rankingu najlepszych zawodników UFC bez podziału na kategorie wagowe jest Kamaru Usman. Tuż za nim plasują się Alexander Volkanovski, Israel Adesanya i Francis Ngannou.