Jan Błachowicz vs Aleksander Rakc

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.4.1″][et_pb_row _builder_version=”4.4.1″][et_pb_column _builder_version=”4.4.1″ type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”4.4.1″ hover_enabled=”0″]

Ariel Helwani w najnowszym wpisie na swoim blogu „Substack” wskazał, z kim UFC chce zestawić Jana Błachowicza w kolejnej walce. Kibice mogą być zaskoczeni.

Według amerykańskiego dziennikarza w kolejnym pojedynku Polak zmierzy się z Aleksandarem Rakciem. Austriak jest sklasyfikowany na 3. miejscu w rankingu kategorii półciężkiej.

29-latek walczy w UFC od 2017 roku. Od tego czasu zwyciężył sześć z siedmiu pojedynków, pokonując m.in. byłych pretendentów do tytułu – Anthony’ego Smitha oraz Thiago Santosa. Jedyną porażkę zadał mu w grudniu 2019 roku Volkan Oezdemir.

Rakić doskonale radzi sobie w stójce. Większość swoich pojedynków zwyciężył przez nokaut, a o sile jego ciosu przekonał się m.in. Marcin Prachnio. Jego rekord w MMA to 14 wygranych i 2 przegrane.

Jan Błachowicz 30 października stracił pas mistrzowski UFC na rzecz Glovera Teixeiry. Wcześniej przez ponad rok był w jego posiadaniu. Polak w ostatnich czterech latach zwyciężył aż 9 z 11 pojedynków.

Do walki Błachowicz – Rakić ma dojść w 2022 roku. Data i miejsce starcia nie są jeszcze znane.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Co daje piłeczka bokserska?

Piłka refleksowa na głowę do doskonały przyrząd do treningu refleksu, celności i wyczucia dystansu podczas zadawania ciosów bokserskich. Dzięki regularnym ćwiczeniom na piłce bokserskiej wypracujesz

Czytaj więcej »

Łokieć w głowę!

Cios łokciem jest zabroniony w większości sportów walki. Wyjątkiem jest muay thai oraz niektóre organizacje MMA, czy Valetudo jak WOTORE które zezwalają na cios łokciem w określony sposób. Głównym

Czytaj więcej »