NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE
Jeśli reklama to tylko w Media Grafics

Jan Błachowicz (27-8) znokautował w 2. rundzie Dominicka Reyesa na gali UFC 253 .

To była bomba ! Jan Błachowicz (27-8) znokautował w 2. rundzie Dominicka Reyesa na gali UFC 253 w Abu Zabi (12-2) i zdobył pas mistrzowski w kategorii półciężkiej. Polak przeszedł do historii polskiego i światowego MMA .

Polak rozpoczął walkę od ataku na wykroczną nogę rywala. Pierwsza minuta to badanie zawodników w stójce. Po chwili Reyes trafił! Błachowicz jednak ustał piekielnie mocny cios rywala. Obaj zawodnicy stronili w pierwszych minutach od otwartych wymian ciosów w stójce. Lewy sierpowy Błachowicza wstrząsnął Reyesem pod koniec 1. rundy. Polak starał się osłabić korpus rywala.

W 2. rundzie Reyes ruszył z animuszem. Po chwili to Polak zaczął wywierać presję na środku oktagonu. Nagle obaj rozpuścili ręce, ale to ciosy Błachowicza dochodziły celu. Wreszcie „Dewastator” zatańczył na nogach po piekielnym uderzeniu „Cieszyńskiego Księcia”. Polak lewym sierpowym posłał rywala na deski i serią uderzeń z góry zakończył pojedynek! Błachowicz okrutnie rozbił rywala i sędzia w porę przerwał brutalną egzekucję. Zakrwawiony Reyes opuścił oktagon ze złamanym nosem.37-latek z klubu Berkut WCA Fight Team został pierwszym Polakiem, który zdobył pas UFC! Błachowicz wygrał czwartą walkę z rzędu, a łącznie zwyciężył po raz dziesiąty w amerykańskiej organizacji.