NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE
Jeśli reklama to tylko w Media Grafics

Jan Błachow vs  Magomied Ankalajew

Jan Błachowicz jeszcze przed końcem roku ponownie wejdzie do oktagonu UFC. „Cieszyński Książe” 10 grudnia zmierzy się z wymagającym przeciwnikiem, ale wygrana zapewni mu pojedynek o tytuł w kategorii półciężkiej.

Kolejnym przeciwnikiem Błachowicza będzie Magomied Ankalajew. Tym samym sprawdziły się wcześniejsze doniesienia medialne o starciu Polaka z Rosjaninem w eliminatorze do walki o pas.Portal lowking.pl poinformował, że Ankalajew potwierdził starcie z Polakiem goszcząc na gali ACA 146 w Groznym. – Wczoraj otrzymałem wiadomość, że walka z Janem Błachowiczem została potwierdzona. Kontrakty nie zostały podpisane, ale jest werbalna zgoda na walkę 10 grudnia – powiedział Rosjanin.Na tej samej gali, 10 grudnia na UFC 282, mają zmierzyć się w rewanżowym boju aktualny czempion wagi półciężkiej, Czech Jiri Prochazka i Glover Teixeira.

 Jan Błachowicz to były mistrz UFC w latach 2020-21. Polakowi raz udało się obronić tytuł i jako jedyny do tej pory zadał porażkę Israelowi Adesanyi. W ostatnim występie, 14 maja tego roku, 39-latek zwyciężył z Aleksandarem Rakiciem.Magomied Ankalajew świetnie spisuje się w największej organizacji MMA na świecie. Zawodnik z Machaczkały notuje serię dziewięciu zwycięstw z rzędu, a w pokonanym polu zostawił m.in. Thiago Santosa czy Anthony’ego Smitha

AI Chatbot Avatar