James Thompson

James Thompson  to angielski zawodnik MMA wagi ciężkiej. Walczył m.in. w Cage Rage, PRIDE FC, EliteXC, DREAM i KSW. Aktualnie jest  związany z feferacją Bellator.
Karierę w MMA rozpoczął wygranym pojedynkiem z Walijczykiem Willem Elworthy 25 stycznia 2003 roku.
 
W 2004 roku wygrał pojedynek o pas wagi ciężkiej organizacji Ultimate Combat z Danem Severnem.
 
W swoim debiucie w PRIDE FC przegrał z Aleksandrem Jemieljanienko, walka trwała 11 sekund. W PRIDE stoczył jeszcze sześć walk, zwyciężając pięć razy (m.in. z Alexandru Lungu, Hidehiko Yoshidą i Donem Frye’em) oraz przegrywając jeden pojedynek z Kazuyukim Fujitą.
 
16 lutego 2008 roku na gali EliteXC: Street Certified został znokautowany w pierwszej rundzie przez Bretta Rogersa.
 
31 maja 2008 roku na gali EliteXC: Primetime stoczył walkę z Kimbo Slice’em, która pobiła ówczesny telewizyjny rekord oglądalności MMA w USA. W trzeciej rundzie pojedynku wskutek otrzymanych uderzeń lewe ucho Anglika nabrzmiało krwią i rozerwało się. Wkrótce potem, po kolejnych ciosach Slice’a, sędzia przerwał walkę.
W 2009 oraz 2010 roku stoczył dwa pojedynki dla japońskiej organizacji DREAM, oba przegrane najpierw z byłym mistrzem Strikeforce i DREAM Alistairem Overeemem przez duszenie gilotynowe oraz po bardzo wyrównanej walce z Yusuke Kawaguchim przez niejednogłośną decyzję sędziowską.
 
7 kwietnia 2011 roku Thompson podpisał kontrakt z polską organizacją MMA – KSW na walkę z Mariuszem Pudzianowskim. 21 maja 2011 roku, na KSW XVI Anglik poddał Polaka w drugiej rundzie duszeniem trójkątnym rękoma. 26 listopada 2011 roku, na KSW XVII: Zemsta w wyniku pomyłki jednego z sędziów punktowych, doszło do błędnego ogłoszenia wygranej Polaka, później walka została uznana za no contest.
 
11 marca 2012 roku pokonał Amerykanina Boba Sappa na gali Super Fight League 1 w Bombaju, a 6 maja na Super Fight League 3 w Nowym Delhi wygrał na punkty z amerykańskim zapaśnikiem Boobbym Lashleyem.
 
W 2014 roku podpisał kontrakt z drugą organizacją na świecie Bellator MMA. W debiucie dla niej zmierzył się z byłym pretendentem do pasa mistrzowskiego Erickiem Prindle którego szybko pokonał przez ciosy w parterze w 1. rundzie.
 
 
 
 

Dawna odsiadka Pudziana

Wyrok dotyczył bójki, w jaką Pudzianowski wdał się z ochroniarzem jednej z dyskotek. Przeciwnik Pudziana oskarżył go wtedy również o kradzież. Pudzian wspomina! -„W mojej

Czytaj więcej »

Uniki rotacyjne w boksie

Najlepszym porównaniem wykonania rotacji będzie przyrównanie jej do litery „U” Polega ona na ugięciu kolan i pochyleniu się podczas przejścia pod ciosem przeciwnika, w trakcie

Czytaj więcej »