NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE
Jeśli reklama to tylko w Media Grafics

Jaki sport walki wybrać ?

Boks
Boks, czyli szlachetna szermierka na pięści, posiada bardzo piękną historię oraz tradycję. Jest to sport olimpijski, który wymaga olbrzymich umiejętności oraz sprytu. W boksie najważniejszą zasadą jest „zadać cios i samemu go nie przyjąć”. Niegdyś stanowił on sposób honorowego rozwiązywania problemów, dziś najlepiej opłacany sport walki cieszący się zainteresowaniem fanów na całym świecie.
 
W boksie uderzenia zadajemy wyłącznie rękami, w ściśle określony sposób.
Nie można bić w tył głowy, plecy oraz poniżej pasa.
Wszystkie te zasady sprawiają, że dziś boks stanowi stosunkowo bezpieczny sport kontaktowy.
Istotne jest również to, że wbrew powszechnej opinii ważniejsze od rąk w boksie są nogi, na których ciągle pracujemy zadając ciosy, robiąc uniki i zwody by zmylić przeciwnika.
Boks jest także sportem walki, na którym opierają się w znacznym stopniu kick-boxing czy MMA.
Kick Boxing
Kick boxing posiada w Polsce równie piękną historię jak boks. Nie jest to jednak sport olimpijski, co stanowczo obniża jego popularność. Mimo to warto poznać historię Marka Piotrowskiego i obejrzeć jego walki. Wielu ludzi pokocha ten sport oglądając wybitnego mistrza w akcji.
 
Kick boxing oprócz zadawania ciosów bokserskich dopuszcza kopnięcia.
Będzie to więc dobry wybór dla ludzi pragnących nauczyć się wykorzystania także nóg w walce.
Karate
Karate jest dosyć popularnym sportem, zwłaszcza wśród rodziców, którzy zapisują swoje pociechy na pierwsze zajęcia związane ze sportami walki. Karate jest nie tylko drogą do pokonania przeciwnika ale także sposobem samorozwoju.
 
Różne style karate wykorzystują nieco inaczej ludzkie ciało.
Uderzenia tutaj są jednak zupełnie inne niż w boksie czy kick boxingu.
W karate dużą wagę przykłada się do dokładności oraz techniki, a także kontroli.
Będzie to dobry wybór dla ludzi, którzy pragną nauczyć się panować nad sobą, a przy okazji wolą spokojniejsze metody treningu. Nie oznacza to jednak, że ten sport nie jest wymagający.
Zapasy
Zapasy stanowią drugi w tym zestawieniu sport olimpijski. Posiadają podobnie jak boks piękna historię sięgającą już starożytności.
 
Bazują na walce w zwarciu oraz różnego rodzaju rzutach, obaleniach i walce w parterze.
W stylu klasycznych dozwolone są chwyty jedynie powyżej pasa.
W stylu wolnym można chwytać przeciwnika również za nogi.
MMA, czyli mieszane sztuki walki, stało się w ostatnich latach bardzo popularne.
 
Zawodnicy walczący w tej formule są współczesnymi gladiatorami. Podczas walki wykorzystuje się techniki bokserskie, kopane oraz zapaśnicze.
Można zakładać przeciwnikowi dźwignie oraz uderzać go łokciami i kolanami. Walka odbywa się zarówno w stójce jak i parterze.
Trzeba przyznać, że MMA stanowi największe wyzwanie pod kątem nauki szerokiego wachlarza technik jakie w nim występują. Niegdyś do konfrontacji sztuk walki dochodziło kiedy ludzie z różnych dyscyplin chcieli się ze sobą sprawdzić. Dzisiaj możemy znaleźć szkoły MMA, w których nauczymy się zarówno boksować, kopać jak i zakładać dźwignie.
 
Sport ten jest najbardziej wyniszczający dla zdrowia pod kątem walki.
Jest także najbardziej wszechstronny i stanowi świetny wybór dla ludzi, którzy pragną nauczyć się samoobrony w różnych sytuacjach oraz chcą poczuć się jak prawdziwy wojownik.
AI Chatbot Avatar