NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE
Jeśli reklama to tylko w Media Grafics

Jake Paul zmierzy się z zawodnikiem wagi ciężkiej, Hasimem Rahmanem Jr.

Jake Paul poznał nowego przeciwnika na bokserski pojedynek który odbędzie się 6 sierpnia w legendarnej Madison Square Garden w Nowym Jorku po tym jak Tommy Fury wycofał się z walki z powodu problemów wizowych.
 
Nowy przeciwnik Paula, Hasim Rahman Jr (Boks 12-1) to syn byłego mistrza wagi ciężkiej w boksie o tym samym imieniu. Rahman walcząc w wadze ciężkiej zaliczył 12 zwycięstw z rzędu w tym 6 przez nokaut. 31-letni bokser dopiero w ostatnim pojedynku stoczonym w kwietniu z Jamesem McKenzie Morrisonem, synem byłego mistrza wagi ciężkiej Tommy’ego Morrisona, zaliczył pierwszą przegraną w karierze przegrywając przez TKO w piątej rundzie.
 
Rahman w trakcie kariery do ringu wychodził ważąc nawet 269 funtów ale w ostatnim pojedynku z Morrisonem ważył już 224 funty. Jake Paul jak sam zdradził, waży obecnie 195 funtów a pojedynek z Rahmanem został zakontraktowany na osiem rund w wadze do 200 funtów.
 
Rahman, zdaniem Paula, jest znacznie trudniejszym przeciwnikiem niż Fury który nie dostał pozwolenia na wjazd do USA z powodu powiązań z domniemanym szefem irlandzkiej mafii, Danielem Kinahanem:
 
„Jestem szalony”, powiedział Paul. „Nie ma żadnego powodu, dla którego powinienem brać tę walkę … Ale chcę udowodnić bokserskiemu światu, że jestem prawdziwy. Wejdę do ringu przeciwko zawodnikowi który ma rekord 12-1, zawodnikowi który jest większy niż Tommy Fury, szybszy niż Tommy Fury, jest we wszystkim od niego lepszy. Wejdę do ringu I dam spektakl życia i zamknę wszystkim mordy.”
 
Jake Paul ogłosił w tym tygodniu, że rezygnuje z pojedynku z Tommym Furym po tym, jak brytyjski pięściarz miał problemy z dostaniem się do Stanów Zjednoczonych na konferencję prasową przed walką. Według nieoficjalnych informacji, powodem odmowy wjazdu na teren USA są bliskie relacje Fury`ego z domniemanym szefem irlandzkiej mafii, Danielem Kinahanem który w kwietniu 2022 roku został objęty sankcjami przez rząd USA:
 
„Nie wiemy nawet, czy faktycznie odmówiono mu wjazdu do Stanów Zjednoczonych” – powiedział Paul. … „On nie chce walki, nie chce dymu. Widzi, jak ustawiam ludzi do pionu. Wie, jak silny i potężny jestem. Jeśli jego promotorzy chcą zająć się całą logistyką i zapłacić mi 15 milionów dolarów, żeby pojechać do Europy i walczyć, to może zaczniemy dyskusję”.
 
Co ciekawe, Hasim Rahman Jr i Jake Paul sparowali ze sobą kiedy Youtuber przygotowywał się do swojego debiutu w boksie przeciwko innemu Youtuberowi, AnEsonGib, który Paul wygrał przez nokaut w pierwszej rundzie w styczniu 2020 roku. Rahman Jr. pomagał mu również w przygotowaniach do drugiej walki z zawodnikiem NBA, Natem Robinsonem do której doszło pod koniec tego samego roku a którą Paul ponownie wygrał przed czasem.