NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE
Jeśli reklama to tylko w Media Grafics

Jake Paul vs Tommy Fury już 25 lutego

Jak poinformował za pośrednictwem Twittera dziennikarz Ariel Helwani, już 25 lutego odbędzie się walka pomiędzy Jake’iem Paulem (BOKS 6-0-0, 4 KO) a Tommym Furym (BOKS 8-0-0, 4 KO). Na ten moment nie poznaliśmy więcej szczegółów, jednak według popularnego dziennikarza, kontrakty na to starcie zostały już podpisane.Do walki Paula z Furym miało już dojść dwukrotnie. Najpierw zawodników zestawiono w grudniu 2021 roku. Wtedy Fury wycofał się ze starcia ze względu na problemy medyczne. Ostatecznie pięściarza zastąpił Tyron Woodley. Po raz drugi obaj mieli zmierzyć się w połowie 2022 roku, jednak ostatecznie Fury wypadł ze starcia z powodów problemów z podróżą. Teraz ich starcie jest zestawione po raz trzeci.

Dla Paula będzie to siódmy pojedynek w pięściarskiej karierze. W dotychczasowych walkach pokonywał on między innymi znanych doskonale fanom mieszanych sztuk walki Bena Askrena przez nokaut w pierwszej rundzie, dwukrotnie Tyrona Woodleya, najpierw przez niejednogłośną decyzję sędziów, a później przez nokaut w szóstej odsłonie, a w październiku ubiegłego roku do swojego bilansu dopisał Andersona Silvę, którego pokonał jednogłośnie na punkty.Fury w ubiegłym roku stoczył tylko jedną walkę – w kwietniu pokonał na punkty Daniela Bociańskiego. Wcześniej Brytyjczyk zwyciężał między innymi z Jordanem Grantem. Pozostała szóstka pięściarzy, których pokonywał, legitymowała się ujemnymi bilansami.

Na ten moment nie wiadomo, czy Paul chce w przyszłości toczyć kolejne pojedynki w boksie, gdyż organizacja PFL ogłosiła 5 stycznia, że popularny youtuber podpisał z nimi kontrakt na toczenie walk na zasadach mieszanych sztuk walki. Niewykluczone jednak, że 26-latek będzie mieszał występy w boksie i MMA.