NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE
Jeśli reklama to tylko w Media Grafics

Jak zostać Cutmanem?

Po ukończeniu szkolenia oraz zaliczeniu egzaminu, kursant zdobywa certyfikat IMMAF CUTMAN B. Certyfikat upoważnia do pracy na zawodach krajowych (B) organizowanych przez Stowarzyszenie MMA Polska, współpracująca z IMMAF. Certyfikat jest ważny dwa lata.

Szkolenie obejmuje zakres teoretyczny oraz praktyczny wiedzy Cutmana w sportach uderzanych, takich jak:

omówienie zasad obowiązujących w MMA, boksie i innych sportach walki, anatomia najważniejszych części ciała dotyczących pracy Cutmana, pokaz oraz nauka bandażowania rąk (tejpowania) pod MMA, boks oraz innych sportów uderzanych, szczegółowe omówienie sprzętu używanego przez Cutmana i sekundanta, praktyczna wiedza postępowania z zawodnikiem podczas urazów twarzy, głowy oraz nokautów.

Szkolenie będzie również obejmować zasady pracy zgodne z wytycznymi Międzynarodowego Stowarzyszenia Amatorskiego MMA (IMMAF).

Po ukończeniu szkolenia oraz zaliczeniu egzaminu, kursant zdobywa certyfikat IMMAF CUTMAN B.

Certyfikat upoważnia do pracy na zawodach krajowych (B) organizowanych przez Stowarzyszenie MMA Polska, współpracująca z IMMAF.Certyfikat jest ważny dwa lata. Po dwóch latach można wznowić go poprzez zdanie testu online na stronie www.mynextmatch.com. Cały kurs daje również wiedzę oraz praktykę do pracy w roli Cutmana podczas innych imprez sportowych jak zawodowe gale MMA czy Boks.

Osoby zainteresowane pracą na zawodach międzynarodowych dla organizacji IMMAF, takich jak Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy itp. – po zdaniu egzaminu na IMMAF CUTMAN (B) oraz praktyce na zawodach organizowanych przez IMMAF/Stowarzyszenie mogą przystąpić do kursu na IMMAF CUTMAN A.