Jailton Almeida powróci do oktagonu na gali UFC 280

Spełnili matchmakerzy UFC życzenie Jailtona Almeidy (17-2), który chciał powrócić do oktagonu przy okazji zaplanowanej na 22 października w Abu Zabi gali UFC 280. Tego dnia Brazylijczyk skrzyżuje rękawice ze swoim niedoszłym swego czasu rywalem Shamilem Abdurakhimovem (20-7).

Jailton Almeida stoczył dotychczas trzy walki pod banderą UFC, wszystkie trzy zwyciężając w dominującym stylu. Dość powiedzieć, że przyjął póki co jedno li tylko znaczące uderzenie. Debiutował w kategorii półciężkiej, ubijając Danilo Marquesa, by później już w limicie 265 funtów poddać Parkera Portera. Ostatni pojedynek stoczył w umownym limicie 220 funtów, poddając w ramach UFC 279 niepokonanego wcześniej Antona Turkalja.

Dla wojującego w UFC od siedmiu lat Shamila Abdurakhimova będzie to prawdopodobnie walka o być albo nie być w organizacji. W glorii zwycięzcy nie był bowiem widziany od ponad trzech lat, a trzy ostatnie pojedynki przegrał przez nokauty, będąc zmuszony uznać wyższość Curtisa Blaydesa, Chrisa Daukausa oraz Sergeya Pavlovicha.

Mając na uwadze formę, jaką prezentowali ostatnio obaj zawodnicy, oraz fakt, że Brazylijczyk jest młodszy od Dagestańczyka o dekadę, trudno nie widzieć w roli zdecydowanego faworyta Jailtona Almeidy, szczególnie że defensywa zapaśnicza Shamila Abdurakhimova do elitarnych nie należy.

UDANY ZAWODOWY DEBIUT TOMASZA NIEDŹWIECKIEGO

Brązowy medalista mistrzostw Europy, multimedalista mistrzostw Polski Tomasz Niedźwiecki (1-0) udanie zadebiutował w boksie zawodowym na gali Suzuki Boxing Night 17 w Łomży, pokonując w walce wieczoru Krzysztofa Stawiarskiego (2-4, 2 KO).

Czytaj więcej »