Israel Adesanya vs. Alex Pereira na UFC 281

Poznaliśmy walkę wieczoru gali UFC 281, która już w listopadzie odbędzie się w legendarnej Madison Square Garden. Będzie to pojedynek o pas wagi średniej.

12 listopada rękawice w oktagonie skrzyżują Israel Adesanya (23-1) i Alex Pereira (6-1).

Zestawienie jest o tyle ekscytujące, iż zawodnicy ci mierzyli się już ze sobą, jednakże na zasadach kickboxingu w organizacji GLORY. I to nawet dwukrotnie. Na gali Glory of Heroes w 2016 roku jednogłośną decyzją wygrał Pereira. Rok później Brazylijczyk ponownie okazał się lepszy czyniąc to w jeszcze bardziej spektakularny sposób. “Poatan” do dziś pozostaje jedynym, który znokautował aktualnego mistrza wagi średniej.

Dla Adesanyi będzie to już szósta obrona pasa kategorii średniej. Fantastyczną serię zwycięstw i nieskazitelny rekord w formule MMA popsuł mu nie kto inny jak Jan Błachowicz. Polak wygrał z Nigeryjczykiem w starciu o pas wagi półciężkiej. Od tego czasu “The Last Stylebender” wygrał trzy kolejne pojedynki – z Marvinem Vettorim, Robertem Whittakerem i Jaredem Cannonierem. Wszystkie te pojedynki Adesnaya wygrywał po jednogłośnych decyzjach.Pereira to były mistrz GLORY zarówno w wadze średniej jak i półciężkiej. Mimo iż skupiał się głównie na kickboxingu stoczył również kilka pojedynków w MMA. W ostatnim czasie poświęcił się całkowicie mieszanym sztukom walki i błyskawicznie odniósł spory sukces. Trzy kolejne zwycięstwa w UFC dały mu szansę walki o pas. W swoim ostatnim pojedynku Brazylijczyk znokautował Seana Stricklanda.

UDANY ZAWODOWY DEBIUT TOMASZA NIEDŹWIECKIEGO

Brązowy medalista mistrzostw Europy, multimedalista mistrzostw Polski Tomasz Niedźwiecki (1-0) udanie zadebiutował w boksie zawodowym na gali Suzuki Boxing Night 17 w Łomży, pokonując w walce wieczoru Krzysztofa Stawiarskiego (2-4, 2 KO).

Czytaj więcej »