Joe Rogan, komentator UFC, jest zdania, że Islam Makhachev może mieć problemy w walce z Alexandrem Volkanovskim, bo ten jest od niego szybszy.Alexander Volkanovski, mistrz UFC wagi piórkowej,  w kolejnym boju będzie miał okazję, aby zdobyć drugi pas, bo zmierzy się z Islamem Makhachevem, czempionem kategorii lekkiej. Volkanovski nie jest faworytem tego pojedynku, ale Joe Roga uważa, że mistrz ma swoje atuty. Rogan w swoim podcaście stwierdził:

-,,Islam jest duży. Nie wiem ile wagi tnie przed walką, ale ma idealną budowę ciała dla wagi lekkiej. Jest bardzo szczupły, a już w walce, po zrobieniu wagi, wygląda na dużo większego. Nie wygląda na zawodnika wagi lekkiej. Czy Islam walczył jednak z kimś, ktoś rusza się tak szybko jak Volkanovski? Co jeśli Volkanovski zacznie go trafiać? Coś jeśli zacznie go trafiać i będzie udanie bronił prób obaleń? Islam najpewniej nigdy nie mierzył się z nikim tak szybkim jak Alexander.”

Volkanovski pozostaje niepokonany od roku 2013 i jest na fali 22 wygranych z rzędu. W UFC wygrał wszystkie 12 walk. W klatce pokonał m.in. Jose Aldo, Chada Mendesa oraz Darrena Elkinsa. W ostatnich walkach trzy razy wygrał z Maxem Hollowayem i raz z Brianem Ortegą oraz Chan Sung Jungiem. Volkanovski znajduje się również na pierwszym miejscu wśród najlepszych zawodników UFC bez podziału na kategorie wagowe. Tuż za nim jest jego przyszły rywal, Islam Makhachev.