Przed galą UFC 280 Islam Makhachev zapowiadał, że opublikuje nagranie, na którym pokonuje w zapaśniczym sparingu Daniela Cormiera.

W drodze do niedawnej gali UFC 280 w Abu Zabi Daniel Cormier i Islam Makhachev – przyjaciele z mat American Kickboxing Academy – podczas wywiadu, jaki Amerykanin przeprowadził z Dagestańczykiem przed jego mistrzowską konfrontacją z Charlesem Oliveirą, wdali się w żarliwe swary. Punktem spornym, jak to zazwyczaj w przypadku tych dwóch bywa, okazały się wspólne sparingi zapaśnicze, które obaj zapamiętali zupełnie inaczej.

– ,,Gdybym to ja walczył z tobą, to od razu wywarłbym dużą presję i to ja bym ciebie obalił – powiedział Cormier, próbując wcielić się w rolę Oliveiry. – Uważam, że w ten sposób trzeba cię pokonać”

–,, Za kilka dni opublikuję nagranie, na którym robimy razem zapasy – odparł wesoło Islam. – Mam to nagrane”

– ,,Nigdy mnie nie przewróciłeś – zaśmiał się Cormier. – To ja ciebie przewracałem”.

– ,,Bracie, opublikuję całe nagranie”

–,, Jakie nagranie? Nagranie, na którym cię pokonuję?

–,, To ja pokonałem ciebie”!

I rzeczywiście – koncertowo rozprawiwszy się z Do Bronxem, którego zdominował w każdej płaszczyźnie i poddał w drugiej rundzie, Dagestańczyk słowa dotrzymał, publikując w niedzielę nagranie – a w zasadzie migawki – ze sparingu zapaśniczego z Danielem Cormierem. Pytanie jednak, czy rzeczywiście potwierdzają one narrację Islama?

DC zawsze natomiast wyrażał się o Islamie Makhachevie z ogromnym uznaniem. Swego czasu kamery I am the Bay uchwyciły jego rozmowę z Khabibem Nurmagomedovem na matach AKA.

 -,,Islam jest najlepszym zapaśnikiem, jakiego kiedykolwiek widziałem na sali „– powiedział wtedy Daniel.

–,, Tak, pokonał Kyle’a (Crutchmera), pokonał Derona (Winna) „– zawtórował mu Khabib.

– Wiesz, co jest najlepsze w Islamie? Na sparingach nikt go nie pokonał. W sparingach kopie ci dupę. Pokonuje wszystkich. Gość jest najlepszy.

– ,,Islam pokonał Derona, Islam pokonał Kyle’a „– zaczął ponownie wyliczać Khabib.

– ,,I ciebie! – wszedł mu w słowo Daniel.

– ,,Nie, bracie. Jesteśmy z Dagestanu. Nigdy ze sobą nie rywalizujemy”!

-,,Przecież zlał cię w sparingu! Oglądałem to”!

–,, Hej, my zawsze walczymy tylko przeciwko USA.”

– ,,Bzdury…

Poniżej wspomniane nagranie opublikowane w niedzielę przez Makhacheva ze sparingu zapaśniczego z Cormierem.

Amerykanin szybko skomentował powyższe migawki.– W końcu obejrzałem całe nagranie – napisał w komentarzu na Instagramie. 

– ,,Ten gość Islam Makhachev ma doskonałego speca od edycji video. Gość pousuwał wszystkie akcje, na których zdobywałem punkty. Co za bzdura”!.