Organizacja Polsat Boxing Promotions wytacza ciężkie działa, by z przytupem zakończyć 2022 rok. 9 grudnia odbędzie się trzynasta gala PBP i jednocześnie dziewiąta w tym roku. W Małej Arenie w Gliwicach fani obejrzą w akcji największe gwiazdy Polsat Boxing Promotions oraz pojedynek o mistrzostwo świata w wadze super średniej z udziałem fenomenalnego Osleysa Iglesiasa. 

Kubański podopieczny grupy Polsat Boxing Promotions to pięściarz niespotykanego na polskich ringach kalibru. W zaledwie ósmym swoim zawodowym pojedynku, Iglesias powalczy już o czwarte trofeum! Do młodzieżowego pasa IBO World oraz trofeów WBA Inter-Continental i IBO International, 9 grudnia Kubańczyk dołożyć może pełnoprawne mistrzostwo świata federacji IBO w wadze super średniej. Warunkiem jest pokonanie Andrija Velikowskyi’ego, kolejnego dużo bardziej doświadczonego rywala jaki staje na drodze Iglesiasa.

Polscy fani kojarzą Andrija Velikowskyi’ego przede wszystkim z powodu zwycięstwa nad Patrykiem Szymańskim w 2019. Od tamtej walki minęły już jednak trzy lata i kariera 28-latka z Mariupola poszła do przodu. Ukrainiec stoczył 6 walk, powiększając swój rekord o 5 zwycięstw i jeden remis oraz zgarniając pas IBO Inter-Continental w wadze średniej. Cały bokserski dorobek Velikovskyi’ego na ringach zawodowych to 21 wygranych, 2 porażki i tyle samo remisów. W zestawieniu z kompletem 7 zwycięstw Iglesiasa to prawdziwa przepaść. Ale dla niego samego to jedynie liczby, które nie robią na nim żadnego wrażenia. W zgodnej opinii ekspertów pięściarskich, kubański podopieczny Polsat Boxing Promotions to materiał na wielkiego mistrza, który właśnie rodzi się na oczach polskich kibiców. Walka Osleys Iglesias vs Andrij Velikowskyi to pierwsze od wielu lat starcie o pełnoprawny tytuł mistrzowski, jakie odbędzie się w naszym kraju i ten gliwicki pojedynek zapowiada się niezwykle emocjonująco.

9 grudnia na gali Polsat Boxing Promotions 13 w Gliwicach fani obejrzą osiem walk, w tym trzy starcia w formule boksu olimpijskiego. Oprócz wspomnianych Iglesiasa i Velikowskyi’ego, do ringu wejdą gwiazdy organizacji PBP: Konrad Kaczmarkiewicz, Aleksander Bereżewski, Bartłomiej Przybyła i Miłosz Grabowski.